Biały mustang

Sat-Okh (Stanisław Supłatowicz)

Biały mustang (zbiór legend)

Biały mustang to zbiór legend plemion indiańskich z Ameryki Północnej. Autor książki wychował się między Indianami, więc znał te opowieści doskonale i wiernie je przekazał, nadając im przy tym piękną formę literacką.

Czytelnik dowie się z nich, jak żyli dawni Indianie, jakie mieli zwyczaje, jak wyglądały relacje między nimi, a także, w co wierzyli i jakie zasady postępowania wyznawali. Legendy tłumaczą zjawiska przyrody, opowiadają, skąd się wzięły różne gatunki roślin i zwierząt, przekazują historię stworzenia ludzi o różnych kolorach skóry, przedstawiają cały panteon mniejszych i większych bóstw, na czele z Wielkim Duchem – stwórcą świata i człowieka, ale przede wszystkim kreują obraz Indianina, który powinien być odważny, honorowy, ale skromny i przede wszystkim żyjący w zgodzie z naturą, która go otacza.

 

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG
autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.