Buszujący w zbożu

Jerome David Salinger

Streszczenie krótkie

Nastolatek, Holden Caulfield, ucieka ze szkoły i wraca do Nowego Jorku. Nie idzie jednak do domu, gdyż nie chce spotkać się z rodzicami. Zatrzymuje się w podrzędnym hotelu, spędza trochę czasu w nocnym lokalu, próbuje umówić się z koleżanką, przez okno hotelu obserwuje prostytutkę i transwestytę. Niektóre doświadczenia Holdena trochę go przerastają. Nie potrafi znaleźć swojego miejsca. Spotyka się z ukochaną siostrą, Phoebe, z którą zamierza uciec.

Powieść dotyczy okresu dorastania, dojrzewania, kształtowania własnych poglądów na świat, na siebie i innych ludzi. Pisarz pokazał typowy dla nastolatka bunt, ale także szczerość, otwartość i słuszny krytycyzm w ocenie świata, gdzie panują konwenanse, pozbawione treści schematy zachowań, fałsz.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.