Kwiat kalafiora

Małgorzata Musierowicz

Streszczenie krótkie

Siostry Borejkówny - Gabrysia, Ida, Nutria i Pulpecja - muszą się zmierzyć z sytuacją, kiedy w domu nie ma mamy. Pani Borejko przebywa w szpitalu, gdzie operowano jej wyrostek robaczkowy. Najstarsza z panien Borejko, Gabrysia zajmuje się domem. Docenia wysiłki mamy, która potrafi tak sprawnie o wszystko zadbać. Gabrysia przeżywa także pierwszą miłość do Janusza Pyziaka, który zostanie jej mężem. Gabrysia ma także paczkę przyjaciół, wraz z którymi zakłada Grupę Eksperymentalny Sygnał Dobra - chcą nawiązywać przyjazne kontakty z ludźmi. Działania grupy, choć przebiegające z poważnymi komplikacjami, odnoszą sukces.

Jest to jedna z serii powieści dotyczącej losów sympatycznej rodziny Borejków. Ogólnie mówiąc jej tematem jest radzenie sobie nastolatki z prowadzeniem domu. Obowiązki mamy przejmuje w powieści Gabrysia Borejko. Ponadto autorka podjęła problem kontaktów młodzieży z dorosłymi.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.