Władca pierścieni

John Ronald Reuel Tolkien

Czas i miejsce akcji

„Drużyna Pierścienia” J.R.R. Tolkiena rozgrywa się pod koniec Trzeciej Ery Śródziemia. Fabuła obejmuje kilka miesięcy: zaczyna się we wrześniu 3018 roku Trzeciej Ery Frodo Baggins wyrusza z Shire, kończy w lutym 3019 roku, w momencie gdy Frodo z Samem opuszczają resztę drużyny w Parth Galen. 

Fabuła Władca Pierścieni rozgrywa się w fikcyjnym świecie Śródziemia, który Tolkien rozbudował wyjątkowo szeroko, tworząc zupełnie nowe uniwersum. Bohaterowie wędrują przez następujące regiony Śródziemia: 

  • Shire: region zamieszkany przez hobbitów, 
  • Rivendell (Imladris): ukrytą dolinę elfów, 
  • Moria: starożytne podziemne królestwo krasnoludów, 
  • Lothlórien: magiczny las zamieszkany przez elfów, 
  • Rzeka Anduina: główna rzeka Śródziemia, 
  • Amon Hen: wzgórze, gdzie Drużyna decyduje się rozdzielić 

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczone przez Interia.pl. © Copyright by Interia.pl Sp. z o.o.

Opracowania lektur zostały przygotowane przez nauczycieli i specjalistów.

Materiały są opracowane z najwyższą starannością pod kątem przygotowania uczniów do egzaminów.

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Prywatność. Polityka prywatności. Ustawienia preferencji. Copyright: INTERIA.PL 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone.