Przejdź na stronę główną Interia.pl

Władca Lewawu

Dorota Terakowska

Streszczenie krótkie

Bartek ma trzynaście lat, jest sierotą i mieszka w domu dziecka, z którego często ucieka w poszukiwaniu rodziców. Pewnego dnia, gdy wędruje po okolicach Wawelu, wchodzi z wycieczką do Smoczej Jamy i przez przejście w ścianie trafia do tajemniczego miasta - Wokarku. Jest ono bardzo ładne i czyste, ale smutne. Góruje nad nim ponure zamczysko - Lewaw. Okazuje się, że mieszkańcy miasta, Allanie, są sterroryzowani przez mieszkające w zamku pajęczaki, ale nie potrafią z nimi walczyć, ponieważ pan zamku, Nienazwany, odbiera im wszystkie złe uczucia, w tym zdolność do gniewu i buntu.

Bartek postanawia pokonać Nienazwanego i uwolnić miasto. Podczas przygotowań do walki dowiaduje się, że w rzeczywistości sam jest także Allianinem i że gdy był małym chłopcem, pająki przeniosły go przez przejście i porzuciły w Krakowie, ponieważ Nienazwany nie umiał odebrać mu złych emocji. Dlatego bał się, że Bartek dorośnie i zbuntuje posłusznych mu Allian. Chłopiec odnajduje rodziców i siostrę. Udaje mu się pokonać Nienazwanego i na zawsze pozostaje w Wokarku.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.