Superbohater w służbie Stanom Zjednoczonym

Atak Japonii na Pearl Harbor w 1941 roku zmusił amerykańskich żołnierzy do czynnej walki na froncie II wojny światowej. Rząd amerykański postanowił, że trzeba przekonać ludzi do wstąpienia w szeregi armii, bo w przeciwnym razie skutki wojny z Cesarstwem Wielkiej Japonii mogą być tragiczne. Dodatkowym motorem napędowym dla powstania produkcji była kontrofensywa amerykańska rozpoczęta w styczniu 1942 roku. 

Pomysł wprowadzono w życie 1943 roku za sprawą dzieła Lamberta Hillyer’a – serialu kinowego o tytule „Batman” na podstawie komiksów z 1939 roku. Z herosem łatwo było się utożsamiać, gdyż nie posiadał żadnych mocy. Postać, podobnie jak żołnierz na froncie, dysponowała w walce wyłącznie technologią i własną siłą fizyczną. Tytułowy superbohater miał za antagonistę japońskiego agenta Doktora Dakę oraz jego ludzi, przy czym Batman pokazany jest jako najsilniejsza z postaci na ekranie i wychodzi ze starć zwycięską ręką. 

Film jest wyłącznie amerykańskiej produkcji i dystrybuowany był w języku angielskim. Produkcja była podzielona na odcinki, trwając łącznie 260 minut.