Z początku był chaos. Na ziemię spadł ogromny deszcz meteorytów, z którego wyłonili się różni bogowie.
Bóg przyrody - Ozon, rodziny - Beryl, jak również pracy i nauki - Arnold.
Każdy z nich miał swoje zadanie do wykonania. Ozon odpowiadał za Słońce i wiatr. Beryl za to, by rodziny żyły w szczęściu i zgodzie. Natomiast Arnold musiał dopilnować tego, by ludzie mięli gdzie pracować i uczyć się, wiec nakazał im zbudować szkołę.
Początkowo nikt nie wiedział jak się za to zabrać. Był straszny zamęt. Bóg nauki i mądrości, by rozwiązać ten problem każdemu przypisał określona role do spełnienia. Powstała grupa osób, która przygotowywała projekt budynku, inna odpowiedzialna była za dostarczenie odpowiednich materiałów do budowy, a jeszcze inna opracowywała program według którego będą odbywały się zajęcia.
Powstanie szkoły nie stało się jednak z dnia na dzień trwało kilkanaście miesięcy. Ludzie nie mieli dużego doświadczenia w budownictwie, więc stworzenie miejsca do nauki pochłonęło dużo czasu.
Najpierw musieli znaleźć odpowiednie miejsce i materiały, z których wykonaliby całość. Dopiero po tych czynnościach wszyscy ruszyli do pracy.
Pierwszy projekt szkoły, który został zrealizowany był dość nietypowy. Szkoła wyglądała jak jeden wielki, niezadaszony, kwadratowy plac otoczony wysokim murem. Gdzieś przy wejściu utworzono specyficzne podwyższenie, na którym stawali nauczyciele prowadzący zajęcia. Uczniowie zaś zasiadali na specjalnie wyrzeźbionych podestach.
Taki budynek szkolny jednak się nie sprawdził. W czasie niepogody zajęcia nie odbywały się z powodu braku zadaszenia. Ludzie zbudowali więc taki budynek, który zapewniał komfort pracy.
Nauka była obowiązkowa i każdy, kto choć raz opuści zajęcia z mało racjonalnego powodu, oddany został do niewoli.
Z czasem realizowane było coraz to nowocześniejsze projekty. Nie było jednego pomieszczenia, lecz więcej. Uczono nie tylko alfabetu i rachunków, ale wprowadzono naukę o najważniejszych dla danego państwa wydarzeniach historycznych.
Nowe przedmioty i formy nauczania jeszcze bardziej zainteresowały uczniów. Chętniej się uczyli, iż to dostarczało im dużo satysfakcji jak i wiedzy, ponieważ wykształcenie odgrywało bardzo ważna role w życiu każdego człowieka. Osoby z wykształceniem były wzorem do naśladowania, podziwiano ich i okazywano im szacunek. Za szczególne osiągnięcia w nauce zyskiwano poważanie i pochwałę od bogów z tym ludzie liczyli się najbardziej.
Pierwsze budynki szkolne były przebudowywane i modyfikowane na potrzeby uczęszczających do nich osób. Im więcej uczniów, tym większa szkoła.
Obecnie buduje się szkoły świetnie wyposażone i przystosowane odpowiednio do wymogów ludzi, są one ulepszonymi budowlami pierwszych szkół.