Krew elfów

Andrzej Sapkowski

Gatunek, narracja, tytuł

Powieść należy do gatunku fantasy - dzieje się ona w bliżej nieokreślonym świecie, w czasach przypominających realia średniowieczne (poznajemy to m.in. po tym, że bohaterowie jeżdżą konno, używają mieczy, łuków etc., noszą zbroje), jej charakterystycznym elementem jest występowanie magii i fantastycznych stworzeń. Narracja jest prowadzona w trzeciej osobie, żywa i potoczysta, narrator używa potocznego języka.

Tytuł powieści jest wieloznaczny. Elfy są jednym z najstarszych narodów świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, a ponieważ przez wieki zawierały małżeństwa z ludźmi, to ludzie mają w sobie ich krew. Krew elfów mają w sobie tez Nilfgaardczycy, potomkowie mrocznej odmiany elfów. Wreszcie krew elfów płynie w żyłach Ciri, która miała elfiego przodka. Swoją krew przelewają także Scoia'tael, elfy walczące o wolność i tolerancję dla przedstawicieli innych ras.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.