Z tego artykułu dowiesz się:

W grudniowym egzaminie ósmoklasisty z Operonem biorą udział tylko szkoły, które zgłosiły się do próbnego sprawdzenia wiedzy swoich uczniów. W dniach 24-26 maja 2022 roku odbędą się już właściwe egzaminy. W bieżącym roku szkolnym podczas testu wiedzy będą obowiązywać udogodnienia dla uczniów m.in. okrojenie zakresu podstawy programowej i zmniejszenie liczby zadań otwartych bez jednoczesnego skracania czasu pracy. 

Egzamin ósmoklasisty z matematyki – zadania  

Egzamin z matematyki trwa 100 minut i składa się z ok. 20 zadań (4 otwarte, reszta zamknięta), za które można zdobyć maksymalnie 25 punktów. W tym roku, z powodu udogodnień dla ósmoklasistów, na egzaminie nie pojawią się zadania związane z dowodami geometrycznymi, a sprawdzanie wiedzy z działań na pierwiastkach i stereometrii zostanie ograniczone. 

Czytaj o egzaminie próbnym z języka polskiego (kliknij ») 

Jak poradzili sobie ósmoklasiści? 

Test z matematyki jest tą częścią egzaminu, której uczniowie obawiają się najbardziej, ponieważ wielu z nich uważa ten przedmiot za trudny. Według relacji ósmoklasistów na Twitterze dzisiejszy arkusz z matematyki okazał się niełatwy i większość z nich spodziewa się słabego wyniku z tego przedmiotu. Największy problem sprawiły zdającym zadania otwarte i te, dotyczące geometrii. 

Joanna Cwynar

Jesteś tegorocznym ósmoklasistą? Sprawdź arkusze z poprzednich lat!

Egzamin ósmoklasisty 2021 - arkusze

Egzamin ósmoklasisty 2020 - arkusze i odpowiedzi

Latarnik — czytaj treść lektury

Ucz się z naszą aplikacją Omnibus!

2021-12-06 15_17_44-Ściągi, wypracowania, lektury - Bryk.pl