Przygody Hucka

Mark Twain

drukuj

13

Dodaj do listy

Streszczenie krótkie

Powieść jest wyraźnym nawiązaniem do Przygód Tomka Sawyera. Jej głównym bohaterem jest Huck, przyjaciel Tomka, którego na końcu wspomnianej powieści adoptowała wdowa Wdowa J. Słowacki Balladyna, bohaterka epizodyczna; prosta, wiejska kobieta, strudzona ciężką pracą, matka Aliny i Balladyny. Marzy o lepszym życiu dla swoich córek. Kocha je, zwłaszcza Balladynę. ... Czytaj dalej Słownik bohaterów literackich - liceum Douglas. Przyzwyczajony do wolności i niezależności chłopiec źle się u niej czuł. Jednak dużo gorzej było mu z ojcem, który nagle zjawił się w miasteczku i porwał chłopca. Na szczęście Huckowi udało się od niego uciec. Wraz z Murzynem panny Watson, a potem z dwoma opryszkami, Księciem i Królem, bohater Bohater S. Mrożek Rewolucja, jedyny bohater opowiadania i narrator.
Wygląd: Brak jakichkolwiek informacji o tym, kim jest postać, jak się nazywa, gdzie mieszka, jak wygląda. To jakiś człowiek, ...
Czytaj dalej Słownik bohaterów literackich - gimnazjum
płynął w dół Missisipi. W końcu Huck spotyka Tomka i wraz z nim zgadza się wrócić do domu wdowy, który wreszcie uznaje za swój.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Copyright: INTERIA.PL 1999-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone.