Przejdź na stronę główną Interia.pl

Mały lord

Frances Hodgson Burnett

Streszczenie krótkie

Mieszkający w pięknym zamku w Anglii arystokrata, Jan Artur Molyneux Errol hrabia of Dorincourt, sprowadza do Anglii swojego wnuka, Sedryka Errola - jedynego spadkobiercę. Hrabia jest stary i zgorzkniały, nienawidzi wnuka i synowej. Jej za to, że jest z pochodzenia Amerykanką, a w dodatku była służącą, więc w mniemaniu hrabiego jest zapewne prostaczką. Wnuka za to, że urodził się w Ameryce i wyrasta na Amerykanina, a o przedstawicielach tego narodu hrabia ma jak najgorsze zdanie. Jest także podejrzliwy, uważa, że każdy chce go oszukać.

Spadkobierca fortuny dziadka, Cedryk Errol jest tak ujmującym, pełnym wdzięku, odważnym i mądrym chłopcem, że podbija serce hrabiego. Chłopiec uważa, że dziadek jest najwspanialszym, najlepszym człowiekiem na świecie, że pomaga ubogim, że wszyscy go lubią i szanują. Pod wpływem wnuka hrabia powoli zmienia się ze starego zrzędzącego, zagniewanego człowieka w osobę, która potrafi cieszyć się życiem, znajduje także przyjemność w pomaganiu innym.

Jest to wzruszająca książka o tym, jak może się zmienić człowiek pod wpływem miłości.

Potrzebujesz pomocy?

Pozytywizm (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.