Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czerwony Kapturek

Charles Perrault

Czas i miejsce akcji

We wszystkich baśniach czas akcji jest nieokreślony. Każdy z utworów Perraulta rozpoczyna się od słów: „Dawno, dawno temu...”. W baśni Czerwony Kapturek wydarzenia rozgrywają się w ciągu jednego dnia. Rano Kapturek wyrusza do babci, ale przychodzi tam dopiero w porze kolacji.

Podobnie jak czas, miejsce wydarzeń jest bliżej nieokreślone. Każda baśń rozpoczyna się słowami: „...za siedmioma górami, za siedmioma lasami...”. Bohaterowie baśni Czerwony Kapturek mieszkają w małych, wiejskich chatkach, otoczonych lasami. Bardzo często wiele ważnych zdarzeń ma miejsce w lesie, który może być tajemniczy i groźny jak w Czerwonym Kapturku.

Potrzebujesz pomocy?

Barok (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.