Przejdź na stronę główną Interia.pl

Dzieci z Bullerbyn

Astrid Lindgren

Biografia autorki

Astrid Lindgren żyła w latach 1907-2002. To szwedzka pisarka, jedna z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci. Napisała ich kilkadziesiąt. Jej książki są tłumaczone na wiele języków. Pisała baśnie, utwory fantastyczne i powieści realistyczne.

Sławę przyniósł jej cykl książek o Fizi Pończoszance. Otrzymała wiele nagród za swoją twórczość dla dzieci m.in.: Medal im. Hansa Christiana Andersena, a w Polsce Order Uśmiechu.

Książka „Bracia Lwie Serce” została uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Janusza Korczaka.

W języku polskim ukazały się także: „Dzieci z Bullerbyn”, „Nils Paluszek”, Rasmus, rycerz Białej Róży”, „Fizia Pończoszanka”, „Emil ze Smalandii”, „Mio, mój Mio” i inne.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.