Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger jest kojarzony przede wszystkim z rolami kina akcji. Mało kto wie, wybitny aktor i kulturysta jest też absolwentem Uniwersytetu w Wisconsin. Schwarzenegger w wieku 21 lat spełnił swoje największe marzenie i wyjechał do USA. Zamieszkał w Kalifornii, gdzie uczył się angielskiego i brał udział w treningach przygotowujących go do zawodów kulturystycznych. Następnie podjął naukę w University of Wisconsin-Superior, gdzie w 1979 roku otrzymał tytuł licencjacki w zakresie marketingu w dziedzinie fitness i administracji biznesowej.

Natalie Portman

Natalie Portman z wykształcenia jest psychologiem. Tytuł licencjata z tej dziedziny zdobyła na Harvardzie w 2003 roku. Następnie rozpoczęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Jej prace dwukrotnie publikowano w pismach naukowych.

Natalie Portman
Natalie Portman. Źródło: 123RF/Picsel

Ponadto gwiazda „Leona Zawodowca” i „Czarnego Łabędzia” ma prawdziwy talent do języków, których zna aż sześć. Natalie Portman podkreśliła w jednym z wywiadów, że idzie na studia, nawet jeśli miałoby to zrujnować jej karierę, ponieważ zdobywanie wiedzy stawia wyżej niż rozwój kariery aktorskiej.