OK (wym. oukej) jest to wyrażenie pochodzące z języka angielskiego oznaczające „w porządku”, „dobrze”. Niestety etymologia tego słowa nie jest znana. 

Jest to połączenie żeńskie O i męskiego K co tworzy serię dźwięków, którą można wypowiedzieć w prawie każdym języku. Ciekawe jest to, że możemy napisać „okej", "okay" lub po prostu "OK" a wszystko to będzie znaczyło „jest w porządku” – "all correct".

Teorie pochodzenia słowa „okay”:

  • The Choctaw Theory (teoria Czoktawów):w języku Czoktawów, Indian Ameryki Północnej, istnieje wyraz „okeh”, oznaczający „it is so” („w rzeczy samej”). Istnieją przypuszczenia, że słowa używano na początku XIX w społecznościach amerykańskich.
  • The Wolof Theory (teoria języka wolof):podobnie jak w języku Czoktawów, również w języku wolof, którym posługują się mieszkańcy Senegalu i Gambii, istnieje słowo okeh, oznaczające „tak”. W rzeczywistości słowo to brzmi waa-key. Z języka wolof pochodzą też inne słowa, które weszły do amerykańskiej odmiany angielskiego, prawdopodobnie w wyniku używania ich przez afrykańskich niewolników. Są to np.: juke, honky (biały człowiek), hipcat (lub hepcat, miłośnik jazzu), jive czy dig. Po raz pierwszy słowo okeh pojawiło się prawdopodobnie w slangu Afroamerykanów.
  • The Other Languages Theory (teoria innych języków):Również w innych językach istnieją podobne słowa, które oznaczają „tak” lub „w rzeczy samej”. W języku liberyjskim występuje oke, w birmańskim hoakeh. Być może słowa te weszły do amerykańskiego angielskiego około 1839 roku.