ASAP (ang. as soon as possible – tak szybko jak to możliwe) – jeden z najpopularniejszych skrótów, stosowanych przez nastolatków w komunikatorach internetowych i mobilnych, gdy chcą oni podkreślić konieczność szybkiego działania.

Bae (ang. before anyone else – przed kimkolwiek wcześniej) – kolejny skrót utworzony od pierwszych liter angielskiego zwrotu, tym razem opisujący ukochaną osobę i podkreślający jej wyjątkową pozycję w naszym życiu; zazwyczaj stosowany w odniesieniu do dziewcząt.

BFF (ang. best friend forever – najlepszy przyjaciel, przyjaciel na zawsze) – skrót określający najlepszego przyjaciela, odróżniający go od zwykłych znajomych (ang. friends).

Borżul (fr. bonjour – dzień dobry) – po prostu "cześć".

Dawać okejkę – w odniesieniu do komunikacji via Facebook: akceptować lub polubić coś, dać "lajka".

Dżolo – określenie zadbanego, wystylizowanego i zachowującego się swobodnie (luzacko) chłopaka, używane zwykle ironicznie.

Epic (lub epik) – skrócona wersja przymiotnika "epicki", czyli świetny, rewelacyjny.

Friendzone (ang. friend zone – strefa przyjaźni) – wyrażenie opisujące relację dwojga osób, z których jedna darzy drugą uczuciem miłości, ta jednak traktuje ją wyłącznie jako przyjaciela, będąc często nieświadoma jej głębszych uczuć.

Izi pizi (ang. easy-peasy – bułka z masłem) – spolszczone angielskie wyrażenie oznaczające, że coś jest bardzo proste, łatwe do zrobienia, zrozumienia. W slangu funkcjonuje też wyrażenie "izi bizi spoko", którego używa się w celu wyrażenia dystansu, uspokojenia kogoś.

IDK (ang. I don’t know) – akronim angielskiego zwrotu "nie wiem".

Janusz – popularne określenie laika w jakiejś dziedzinie, osoby, która nie zna danego tematu lub słabo orientuje się w jakiejś kwestii. Często stosowana w liczbie mnogiej (np. "ale janusze").

k k – skrót od… skrótu, czyli minimalistyczna wersja wyrażenia "ok".

Koteł – czasem dziwnie brzmiące słowa wcale nie mają nietypowych znaczeń. Koteł to zwykły kot, któremu dodano sufiks –eł. Końcówkę dodaje się też do innych nazw własnych, np. imion.

Nerdzić (ang. nerd – osoba nieprzystosowana do życia w społeczeństwie) – spędzać większość czasu grając w gry komputerowe lub przeglądając Internet.

NSFW (ang. not safe for work – niebezpieczne w pracy) – skrótowiec-ostrzeżenie umieszczany zwykle przed wysłanym linkiem zawierającym treści (często o charakterze erotycznym lub wulgarnym), których nie powinno otwierać się w pracy lub innym miejscu publicznym

Lajla – to nie żeńskie imię ani spolszczony tytuł hitu Erica Claptona, a synonim słowa "spokojnie", "lajtowo".

Prank – z ang. żart.

Snap – skrót nazwy popularnej aplikacji mobilnej Snapchat, a także forma komunikacji w jej obrębie (wideo, zdjęcie).

YOLO (ang. you only live once) – akronim angielskiej dewizy "żyje się tylko raz", podkreślającej swobodny stosunek do życia i problemów, stosowany często w obliczu ryzyka, wyzwania.