Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża w Wadowicach

Paweł Zuchniewicz

Czas i miejsce akcji

Książkę można uznać za zbeletryzowaną biografię, a raczej jej fragment, Karola Wojtyły. Obejmuje 13 lat: od 1946 r., kiedy to Wojtyła wyjeżdża na studia do Rzymu, do stycznia 1959 r. W książce pojawia się wiele dat. Najważniejsze z nich to: 1956 - protesty robotników w Poznaniu, krwawo stłumione przez milicję; 26 VIII 1956 - odnowienie Ślubów Jasnogórskich, zawierzenie Polski Matce Boskiej, 1958 - Karol Wojtyła zostaje biskupem pomocniczym arcybiskupa Eugeniusza Baziaka.

Miejsca akcji to: Rzym - miejsce studiów Wojtyły; Francja (Paryż, Ars), Holandia, Belgia - dokąd wraz ze Stanisławem Starowieyskim wyjechał w czasie wakacji po pierwszym roku studiów, aby poznać tamtejszych duszpasterzy i przyjrzeć się ich pracy; Polska - Niegowić (pierwsza parafia, w której Wojtyła pracował po powrocie ze studiów), Kraków, liczne górskie szlaki w Tatrach, Gorcach, Beskidach, Bieszczadach.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.