Przejdź na stronę główną Interia.pl
Maria Krüger

Problematyka

Karolcia to powieść o przygodach małej dziewczynki, która staje się posiadaczką magicznego koralika spełniającego życzenia. Z pewnością każde dziecko marzy o tym, aby mieć taką możliwość. Karolcia ją dostaje - i przekonujemy się, że jest bardzo miłą, życzliwą i pozbawioną egoizmu dziewczynką. W zasadzie żadne z życzeń, jakie wypowiada, nie dotyczy tylko jej samej. A nawet jeśli, jak np. niewidzialność, to i tak Karolcia wykorzystuje ją, aby pomagać innym. Największa przygoda, w jakiej bierze udział Karolcia dzięki koralikowi, to wielki plan ratowania ogrodu miejskiego przed zamknięciem. Dziewczynka robi to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla każdego dziecka i dorosłego, którzy wychodzą do ogrodu na spacer i cieszą się jego widokiem. Moc koralika pozwala więc pokazać, jaka naprawdę jest Karolcia - i mała bohaterka wychodzi z tej próby zwycięsko.

Koralik pozwala także Karolci, a wraz z nią czytelnikom, odkryć jeszcze jedną ważną prawdę. Można być szczęśliwym, spełniając swoje życzenia - na pewno Karolcia cieszyłaby się, gdyby mocą ostatniego życzenia dostała wymarzoną lalkę. Jednak o wiele więcej radości i prawdziwego szczęścia sprawiło jej spełnienie marzeń otaczających ją ludzi. Tym sposobem koralik nauczył Karolcię, że najszczęśliwszy człowiek jest wtedy, gdy przyczynia się do szczęścia innych.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.