Przejdź na stronę główną Interia.pl
Maria Krüger

Czas i miejsce akcji

Akcja Karolci toczy się w mieście, którego nazwa nie zostaje podana. Wiemy, że Karolcia mieszka przy ulicy Kwiatowej (potem nazwanej Szczęśliwym Zaułkiem). Miasto jest prawdopodobnie dość spore, jest w nim ratusz, duże centrum handlowe, rozległy ogród, zoo, ma swojego prezydenta.

Czas akcji również nie został określony. Można jedynie stwierdzić, że są to czasy współczesne autorce, czyli zapewne przełom lat 50. i 60. XX wieku, gdy została napisana Karolcia, gdyż miasto wygląda jak zwyczajne współczesne miasto - jeżdżą autobusy, samochody, taksówki, czasem zdarzają się korki na ulicach.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.