Przejdź na stronę główną Interia.pl

Chatka Puchatka

Alan Alexander Milne

Charakterystyka bohaterów

Kubuś Puchatek - grubiutki pluszowy miś „o bardzo małym rozumku”. Naiwny i niezbyt mądry, ale bardzo sympatyczny, życzliwy i uczynny. Przyjaźni się z Prosiaczkiem i bardzo lubi miód. Jego zwyczaj to codzienne „małe co nieco” - drugie śniadanie składające się z miodu. Lubi spacery po lesie. Jego największym przyjacielem jest Krzyś, do którego Puchatek ma bezgraniczne zaufanie. Mieszka w chatce pod drzewem.

Prosiaczek - malutki różowy prosiaczek z dużymi uszami, ubrany w pasiasty kubraczek. Jest bardzo tchórzliwy i boi się wszystkiego, czego nie zna. Panicznie lęka się słoni, choć nigdy żadnego nie widział, bo myśli, że słonie to dzikie i krwiożercze zwierzęta. Lubi żołędzie, mieszka w pniu wielkiego dębu.

Królik - szary królik, mieszka w norze wykopanej w ziemi, jest już dorosły. Zdecydowany i konsekwentny w działaniu, bardzo lubi rządzić i podejmować decyzje. Bywa niegrzeczny, jest obrażalski i często się wymądrza, ale w potrzebie można na niego liczyć. Często wywołuje wokół siebie niepotrzebne zamieszanie, bo lubi być w centrum uwagi.

Tygrysek - bardzo rozbrykany pasiasty tygrysek, uwielbia podskakiwać na ogonie i brykać, czyli znienacka wskakiwać na inne osoby. Posiada ciekawą cechę - nigdy się nie gubi, nawet w obcym miejscu. Nie potrafi za to chodzić po drzewach. Jest beztroski, czasem brak mu rozsądku, ciągle chętny do zabawy, bywa dokuczliwy, ale jest także lojalny i uczynny, nie obraża się nigdy i na nikogo. Jego największy przysmak to tran. Mieszka u Mamy Kangurzycy i przyjaźni się z Maleństwem.

Sowa Przemądrzała - stara, bardzo mądra sowa, bywa zarozumiała. Umie czytać i bardzo lubi używać trudnych, uczonych słów. Mieszka w domku na drzewie.

Mama Kangurzyca - jedna z dorosłych osób pośród mieszkańców lasu. Bardzo opiekuńcza, troskliwa i rozsądna, uważa, że wszystkie dzieci powinny pić tran. Jest bardzo miła i życzliwa. Mieszka w domku za lasem.

Maleństwo - dziecko Mamy Kangurzycy, najmłodsze spośród mieszkańców lasu. Lubi bawić się w piasku, codziennie rano musi pić tran, którego nie znosi. Mama Kangurzyca ani na chwilę nie spuszcza z niego oka.

Kłapouchy - szary osiołek z ogonem przybitym gwoździem, mieszka za lasem w Ponurym Zakątku Kłapouchego Wilgotnym i Smutnym, ma tam szałas z patyków. Żywi się ostem. Potrafi czytać i jest całkiem mądry. Zawsze smutny, nic go nie cieszy, jest przekonany, że nikt go nie lubi i nie liczy się z jego potrzebami. Jest dobrym, wiernym przyjacielem i zawsze można na niego liczyć. Stara się zachowywać tak, jakby był starszy niż jest w rzeczywistości.

Krzyś - mały, około sześcioletni chłopiec, przyjaźni się ze wszystkimi mieszkańcami Stumilowego Lasu (w rzeczywistości są to jego zabawki). Jest miły, uczynny, ma zdolności organizacyjne. Nie chodzi jeszcze do szkoły, dopiero pod koniec powieści dowiadujemy się, że idzie do pierwszej klasy i dlatego coraz rzadziej będzie mógł odwiedzać Stumilowy Las.

Potrzebujesz pomocy?

XX-lecie (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.