Czym jest The Treetop Experience?

The Treetop Experience to wieża, która powstała nad koronami drzew lasu Gisselfeld Klosters Skove, znajdującego się godzinę drogi od Kopenhagi. Wykonana z dębowego drewna i stali kortenowskiej ażurowa konstrukcja o kształcie zwężonego w połowie cylindra ma 45 metrów wysokości. Rozpościera się z niej niezwykły widok na las i jego okolice. Na szczyt wieży prowadzi spiralna droga, a do niej samej można dojść po biegnącej przez różne partie lasu rampie o długości 900 metrów, która obejmuje również mniejsze punkty widokowe oraz miejsca odpoczynku.

Ścieżka i punkt widokowy oferują ludziom nowe, niezwykłe doświadczenie, którym jest bliższe i bardziej uważne obcowanie z lasem z różnych perspektyw, dostępne dla wszystkich bez względu na wiek czy warunki fizyczne.

Przeczytaj również: Bhutan. Czy to najszczęśliwszy kraj na świecie?

Las Gisselfeld Klosters Skove

Las Gisselfeld Klosters Skove, w którym została wybudowana ścieżka i wieża, jest bardzo różnorodny, a rampy prowadzą przez wszystkie jego warstwy i charakterystyczne punkty, dzięki czemu możliwe jest dostrzeżenie jego wielkiego bogactwa. Jedna część lasu jest starsza, długa młodsza, prócz tego znajdują się w nim tereny podmokłe, strumyki i jeziora, a spacerując po rampach, można obserwować zmieniający się krajobraz.

EN_01263579_0008
Do punktu widokowego prowadzą rampy o różnej wysokości /EAST NEWS


Jak powstała ścieżka nad konarami drzew w Danii?

Cała konstrukcja powstała w dużym szacunku do otaczającej ją przyrody. Ścieżki są uniesione nad ziemią, dzięki czemu nie niszczą naturalnego środowiska, ale ich geometria i wysokość zmieniają się wraz z ukształtowaniem terenu.  

Materiały, z których zostały wykonane rampa i wieża zostały dobrane w taki sposób, by swoim kolorem wtapiać się w teren i wyglądać możliwie naturalnie. Architekci zadbali natomiast o to, by wejście na sam szczyt było dostępne również dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku.Znajdujące się na ścieżce punkty pozwalają poznać las z różnych stron. Są to m.in. woliera z różnorodnymi gatunkami ptaków; kaskadowy amfiteatr, w którym można usiąść i odpocząć; pętla do dokładnej analizy usytuowanej w niej korony drzewa oraz spiralne i krzyżowe punkty widokowe. 

Przeczytaj również: Granadilla. Miasto studentów, turystów i... duchów

The Treetop Experience – atrakcje

Wieża widokowa wraz z prowadzącymi do niej rampami jest częścią kompleksu Camp Adventure, czyli obiektu, w którym znajdują się m.in. ścieżki wspinaczkowe wśród koron drzew z tyrolkami sięgającymi wysokości 25 m, niesamowite pola kwiatowe oraz glampingi (tj. luksusowe kempingi na łonie natury) z tradycyjnymi mongolskimi jurtami zbudowanymi pośrodku lasu.

oprac. Joanna Cwynar

 

Rozwiąż nasze quizy:

QUIZ ortograficzny. Czy wiesz, jak zapisać te rzadko używane wyrazy?

Bardzo trudny QUIZ z wiedzy ogólnej. Nieliczni zdobywają 100 proc.

QUIZ: Byłeś uczniem w PRL? Z łatwością odpowiesz na te pytania, choć przy 9. może być różnie