W tym artykule przeczytasz o:

 

Nie jest tajemnicą, że studia – mimo że nadal są ważnym krokiem w karierze – przestały być obowiązkowym etapem na drodze do sukcesu. Brak odpowiedniego wykształcenia nie stanowił przeszkody dla wielu sławnych osób w drodze na szczyt. Mowa tu nie tylko o rzeszach artystów, ale nawet politykach… Znani ludzie bez studiów, za to z sukcesami na koncie, nie stanowią wcale małej grupy – oto tylko niektórzy z jej przedstawicieli.

Znani ludzie ze świata bez studiów

Na liście gwiazd bez studiów nie brak artystów, aktorów, reżyserów, muzyków, a nawet wynalazców. Niektóre z nazwisk mogą zaskoczyć – w końcu kojarzone są na przykład z największymi markami działającymi w branży IT… Nierzadko osoby te stawiane są jako przykład tego, że w drodze na szczyt bardzo często ważniejszy od samych studiów czy wykształcenia jest pomysł i wizja. 

Czytaj o znanych ludziach, którzy kiedyś byli nauczycielami (kliknji >>)

Coco Chanel

Jedną ze światowej klasy sław branży modowej, które nie mogły pochwalić się uczelnianym dyplomem, była Coco Chanel. Założycielka najbardziej rozpoznawalnego francuskiego domu mody zakończyła swoją edukację w wieku 18 lat, w momencie opuszczenia sierocińca.

Quentin Tarantino

Ten kultowy reżyser i scenarzysta filmowy porzucił dla swojej kinowej pasji naukę już w wieku 15 lat. Równocześnie, by móc pobierać lekcje aktorstwa, dorabiał jako bileter w kinie dla dorosłych oraz w wypożyczalni kaset wideo.

113979639_l
Quentin Tarantino, mając 15 lat, porzucił naukę i zaczął zarabiać jako bileter w kinie. /123RF/PICSEL

 

Cameron Diaz

Ta uwielbiana na początku lat 2000 aktorka nie może pochwalić się uczelnianym dyplomem. Edukację zakończyła, mając jedynie 16 lat – podpisała wówczas pierwszy kontrakt z agencją modelek. Nie przeszkodziło jej to w drodze na szczyt! 5 lat później zadebiutowała na wielkim ekranie – bez wykształcenia, ani doświadczenia.

Jim Carey

Słynny aktor i komik pożegnał edukację już w wieku 14 lat! Zamiast kontynuować naukę, rozpoczął pracę w fabryce, by pomóc finansowo rodzinie. W wieku 16 lat postanowił zmienić drogę swojej kariery i został aktorem.

Bill Gates

Współtwórca firmy Microsoft również ma luki w wykształceniu. Pomimo sukcesów w szkole średniej i obiecującego startu na studiach prawniczych, nie ukończył ich. Zamiast tego rozwinął własny biznes.

Steve Jobs

Ścieżka szkolnej kariery twórcy iPhona także nie kończy się zdobyciem uczelnianego dyplomu. Jobs pomimo tego, że studia zaczął, nigdy ich nie ukończył. Prawniczy kierunek nie był dla niego.

David Karp

Założyciel znanej platformy mikroblogowej Tumblr zakończył przygodę z edukacją już w wieku 15 lat. Poświęcił się wówczas swojej pasji – rozwijaniu autorskiego projektu, jakim był właśnie serwis społecznościowy.

58936600_xl
Cameron Diaz porzuciła naukę w wieku 16 lat z powodu rozpoczęcia współpracy z agencją modelingową. /123R/PICSEL

 

Polskie gwiazdy bez studiów

Na liście znanych ludzi bez studiów nie brakuje także osób znanych w polskim show-biznesie, a nawet w polityce. W niektórych przypadkach luki w edukacji zostały nadrobione – w innych nigdy nie stanowiły problemu, nie było zatem potrzeby korygowania raz obranej ścieżki niebiegnącej w parze z nauką.

Aleksander Kwaśniewski

Były prezydent Polski nie mógł pochwalić się w czasie sprawowania urzędu dyplomem ukończenia studiów, choć je rozpoczął. Na drodze stanęły mu niezdane egzaminy.

Znani ludzie bez matury

W polskim show-biznesie znajdziemy też osoby, które swoją przygodę z edukacją zakończyły jeszcze przed etapem studiów. Zdaną maturą nie mogą pochwalić się m.in. Zbigniew Hołdys, Maciej Maleńczuk i Edyta Górniak.

Czytaj dalej o:

O tych przemówieniach mówił świat. Jedno z nich wygłosił Polak

Ta zupa uratowała tysiące dzieci. Niektórzy jedzą ją do dziś

Dlaczego boimy się ciemności? Ten strach przeradza się w nyktofobię