Dzięki postępowi technologicznemu jaki nastąpił w dzisiejszym świecie już w kilkanaście godzin jesteśmy w stanie znaleźć się na drugim krańcu globu. W mojej opinii podróżowanie to jeden z największych darów jakie otrzymała ludzkość. Kształtuję ono poniekąd nasze postrzeganie świata oraz zapewnia niesamowite wrażenia. W mojej pracy postaram się przywołać przykłady kilku bohaterów, na których życie istotny wpływ miała podróż.

                Pierwszą postacią, do, której chcę się odnieść jest Mały Książę z lektury "Mały Książę". Główny bohater postanawia wyruszyć  w podróż z powodu rozczarowania zachowaniem Róży. Podczas tej przygody odwiedza wiele planet na których poznaje nowych ludzi. Dzięki temu dowiaduję się bardzo wiele o życiu zauważa jak ludzie potrafią być próżni oraz nieszczęśliwi. Na swojej drodze spotyka jednak wiele stworzeń czy też osób które do jego życia wnoszą bardzo wiele. Jedną z nich był między innymi lis, który uczy Małego Księcia bardzo ważnej prawdy "Dobrze widzi się tylko sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Podczas tamtej rozmowy bohater zrozumiał co jest dla niego najważniejsze-była to róża którą postanowił opuścić. Jak widać życie Małego księcia było tak naprawdę jedną wielką podróżą, dzięki której wzbogacił się o nowe doświadczenie i  wrażenia.

                Drugą postacią, na którą podróż miała istotny wpływ jest Bilbo Baggins z książki "Hobbit tam i z powrotem". Pewnego razu do domu poczciwego Bilba zawitał jego przyjaciel Gandalf. Szybko okazało się jednak, że nie była to bezinteresowna wizyta. Już wieczorem w domu gospodarza odbyła się narada ostatnich Krasnoludów. Okazało się, że stracili oni swój dom. Bilbo początkowa niechętny postanawia pomóc nowo poznanym ludziom i wyrusza z nimi w magiczną podróż. W świecie czyhającego zła hobbit dzięki swojej zręczności i sprytowi bardzo pomaga krasnoludom. Pomiędzy podróżnymi zawierają się także nowe przyjaźnie, które niewątpliwie pozostaną na całe życie. Na podstawie lektury "Hobbit tam i z powrotem" możemy zauważyć, że podróże to nie tylko podziwianie pięknych krajobrazów i zabytków, ale także nabywanie nowych przyjaźni oraz budowanie wspaniałych relacji.

Myślę ,że na podstawie moich dwóch argumentów udowodniłem, że podróże mogą mieć istotny wpływ na ludzkie życie. Każdemu z nas życzę aby przeżył kiedyś podróż swojego życia, która nigdy nie wypadnie mu z pamięci