Spis treści:

Grafika z zagadką

Jaskrawe pole grafiki utrudnia skoncentrowanie się na czarnych, ciasno ułożonych numerach. To prostokąt, ale zbudowany z szesnastu kolumn i takiej samej liczby wierszy. 

czyste
Źródło: fresherslive.com

Poszukiwania numeru innego niż pozostałe ma dodatkowo utrudnić odwrócenie go do góry nogami. Czas na wykonanie tego typu zadania powinien być jak najkrótszy, dlatego przygotuj stoper, zanim zaczniesz wpatrywać się w obrazek. Najlepsi potrzebują tylko 15 sekund, aby rozwiązać zagadkę, a ty?

Przeczytaj również: Masz sokoli wzrok? Znajdź sowę inną niż wszystkie

Jak poprawić koncentrację?

To nie takie proste. Ważne jest kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Najpierw warto poprawić jakość snu, zadbać o zbilansowaną dietę i regularną aktywność fizyczną. Potem zmniejszyć ilość bodźców.

Koncentrację poprawia też walka z rutyną i gimnastykowanie umysłu. Dobrym pomysłem jest rozwiązywanie zagadek optycznych i łamigłówek matematycznych. Warto spróbować i nie zrażać się pierwszymi niepowodzeniami. 

Przeczytaj również: Jak rozwiązać zadanie domowe? Skorzystaj z darmowego narzędzia

Rozwiązanie zagadki

Poprawna odpowiedź została ukryta u dołu grafiki – w przedostatnim rzędzie, w jedenastej kolumnie od lewej. Jak długo jej szukałeś?

rozwiązanie
Źródło: fresherslive.com

Szukałeś numeru 745, ale zapisanego w inny sposób niż pozostałe. Zarówno 7, jak i 5 zostały odwrócone do góry nogami, ale cyfra 4 już nie. 

Źródło: fresherslive.com, bryk.pl

Oprac.: Redakcja

 

Odpowiedzi do zadań z podręczników znajdziesz tutaj:

Matematyka – rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń

Odpowiedzi do zadań z podręcznika do biologii

Ćwiczenia z wyjaśnieniami – podręcznik z matematyki