Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger jest kojarzony przede wszystkim z rolami kina akcji. Mało kto wie, wybitny aktor i kulturysta jest też absolwentem Uniwersytetu w Wisconsin. Schwarzenegger w wieku 21 lat spełnił swoje największe marzenie i wyjechał do USA. Zamieszkał w Kalifornii, gdzie uczył się angielskiego i brał udział w treningach przygotowujących go do zawodów kulturystycznych. Następnie podjął naukę w University of Wisconsin-Superior, gdzie w 1979 roku otrzymał tytuł licencjacki w zakresie marketingu w dziedzinie fitness i administracji biznesowej.

Natalie Portman

Natalie Portman z wykształcenia jest psychologiem. Tytuł licencjata z tej dziedziny zdobyła na Harvardzie w 2003 roku. Następnie rozpoczęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Jej prace dwukrotnie publikowano w pismach naukowych.

Natalie Portman
Natalie Portman. Źródło: 123RF/Picsel


Ponadto gwiazda „Leona Zawodowca” i „Czarnego Łabędzia” ma prawdziwy talent do języków, których zna aż sześć. Natalie Portman podkreśliła w jednym z wywiadów, że idzie na studia, nawet jeśli miałoby to zrujnować jej karierę, ponieważ zdobywanie wiedzy stawia wyżej niż rozwój kariery aktorskiej.

Rowan Atkinson

Najzabawniejszy człowiek w Anglii, czyli filmowy Jaś Fasola, jest przy okazji specjalistą od elektrotechniki. Swoją studencką przygodę rozpoczął na Newcastle University, gdzie zdobył tytuł licencjata z tej dziedziny. Kolejnym przystankiem była jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, czyli Oxford, gdzie zgłębiał tajniki systemów samonaprowadzania.

Eva Longoria

Różnorodnym wykształceniem może pochwalić się także Eva Longoria. Zanim postanowiła zostać aktorką, swoją przyszłość wiązała z pracą naukową. Skończyła studia licencjackie z kinezjologii, czyli nauki zajmującej się ruchem ciała człowieka, na Texas A&M University-Kingsville. Po latach zdecydowała się na kontynuowanie nauki, tym razem w zupełnie innej dziedzinie.

Eva Longoria
Gina Rodriguez i Eva Longoria. Źródło: 123RF/Picsel


W 2013 r. zdobyła tytuł magistra z Chicano Studies, czyli studiów poświęconych społeczności latynoamerykańskiej w Stanach Zjednoczonych. Pracę „Sukces wynika z różnorodności: wartość karier Latynosów w nauce, technologii, inżynierii i matematyce” obroniła na California State University w Northridge. 

Edward Norton

Astronomia, filologia japońska i historia: to kierunki, które studiował Edward Norton, aktor znany m.in. z „Grand Budapest Hotel”, „Podziemnego kręgu” czy „Incredible Hulk”. W 1991 roku otrzymał tytuł magistra historii na prestiżowym Uniwersytecie Yale. Bardzo dobra znajomość języka japońskiego pozwoliła mu przenieść się do Osaki, by tam zacząć pracę w Enterprise Foundation – fundacji założonej przez jego dziadka. Zajmował się tam analityką przedsiębiorstw organizacji pozarządowej. 

Jak widać, gwiazdy Hollywood mogą pochwalić się nie tylko talentem aktorskim. Wiele z nich ma szeroką i nieraz zaskakującą wiedzę na tematy niekoniecznie związane ze swoim zawodem. Czy wykorzystują ją w obecnym zawodzie? Oceńcie sami.

 

Przeczytaj także: 

Nietypowe wykształcenie polskich sportowców

Sławni ludzie, którzy byli nauczycielami