Top 10 najładniejszych psów

  1. Kundel – według niektórych nierasowy, inni twierdzą, że to superman wśród psów – jest najbliższy psiemu przodkowi, bo żyje na wolności. Często przygarniany ze schroniska, nie ma stempla, ani rodowodu, uważany za najwierniejszego przyjaciela człowieka.
  2. Labrador Retriever – urodzony na półwyspie Labrador w Kanadzie, zaliczany do rasy aportującej, jego nazwa pochodzi od słowa „retreive”. Ten typ potrzebuje ruchu i kontaktu z człowiekiem. Ma złote serce i nieskrywaną elegancję. Krótka sierść sprawia, że szczotkowanie i dbanie o niego nie jest trudne.
  3. Cavalier king charles spaniel – ten rasowy, miniaturowy spaniel wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Zwany psem do towarzystwa. Uroczo opadające, długie włosy nie przeszkadzają mu w byciu aktywnym i spontanicznym. Sierść może jednak sprawić kłopot właścicielom.
  4. West Highland white terier – rasa terierów krótkonożnych urodzony w Szkocji. Zwany białą „przytulanką z charakterem”, często występuje w reklamach. Psy dla ludzi aktywnych, mających dużo czasu na regularne przycinanie sierści i częste spacery. Nie obejdzie się bez uwagi właściciela.
  5. Maltańczyk – pochodzący z krajów śródziemnomorskich, przypomina biały, puszysty kłębek. Jego długie włosy potrzebują częstej pielęgnacji. Lubi monotonne i niezbyt aktywne spacery. Pies wrażliwy, spragniony kontaktu z człowiekiem.
  6. Beagle – wywodzi się z rasy łowieckiej i ma swój rodowód w Anglii. Stworzony do życia w dużej rodzinie. Bije z niego dostojne piękno: początkowo, jako pies gończy, służył ludziom na polowaniach. Ma krótką sierść, więc nie wymaga dodatkowej opieki.
  7. York – swój początek ma w Wielkiej Brytanii. York miniaturka to rasowy, charakterny i dość głośny pies. Wcześniej trzeba go wytresować, bo może wyrosnąć na groźnego przeciwnika: łatwo rozpieszczany, szczeka z byle powodu. Psy łatwo przywiązują się do właścicieli i mogą być nieufne w stosunku do obcych. Z powodu długich włosów radzi się regularne kąpiele i szczotkowanie.
  8. Husky – urodzony na Syberii pies rasy zaprzęgowej. Husky ma wśród swoich przodków wilka, dlatego czasem wyje, zamiast szczekać. Jest ciekawski i żywy, potrafi wspinać się po ogrodzeniach i uciekać, jeśli zostanie sam. Pochodzi ze wschodniej Syberii, więc niezbyt dobrze reaguje na upały.
  9. Dalmatyńczyk – inaczej „pies nakrapiany” swoje źródło ma w chorwackiej Dalmacji. Z jednej jest to pies myśliwski, śmiały i odważny. Z drugiej łagodny, szkolony do pilnowania dzieci, domów związany z jedną rodziną. Jako pies gończy uwielbia aktywność, szczególnie bieganie. Charakterystycznymi cechami są: długie nogi i biała sierść z czarnymi lub brązowymi łatkami.
  10. Buldog angielski – wyhodowany w Anglii w XVIII w., zaliczany do grupy tzw. Molosów, czyli psów o ciężkiej, zwartej budowie. To psy z natury łagodne i nieagresywne. Mają krótkie nogi i charakterystyczne fałdki, łatwo nawiązują kontakt z dorosłymi i dziećmi.