,,Jak być eko?''- To pytanie narzuca się każdemu w tych czasach. Co raz więcej ludzi przechodzi na taki tryb życia, nawet w grach ( tu nawiązanie do the sims4). To pytanie wydaje się być proste, lecz dla wielu z nas gdy się tak porządnie zastanowimy to nie umiemy sobie na nie odpowiedzieć. To wypracowanie będzie dotyczyło jak stać się eko-człowiekiem i nie zasmieciać środowiska.

1. Segregacja  śmieci- wiele osób olewa segregowanie i wyrzuca plastik do śmieci ogólnych lub rzuci gdzieś    w kąt i udaje, że nic się nie stało. Otóż stało się! Ten człwiek popełnił błąd. Nic by go nie kosztowało gdyby wyrzucił ten kubeczek (załóżmy, że jest plastikowy) do plastików, oszczędził by środowisko.

2. Wysypiska- bez nich na planiecie wszędzie były by góry a nawet tony śmieci. Dlatego warto brać udział w akcjach/ kampanach dotyczących przerabiania śmieci, by w kółko i w kółko mogłyby wiernie słuzyć swym właścicielom.

3. Marnowanie paieru- tego uczą nas nwet w szkołach, w domu a nawet u babci. Takie całe opakowanie kartek to dajmy na to,że to jedno drzewo. A przecież drzewa są takie ważne... bez nich świat by nie istaniał. Nie tylko są domami dla sów, lasami przyrodniczymi, nie nie te drzewa dają nam też tlen! A bez tlenu, jak wiecie, człowiek by nie oddychał.

 

To są  trzy podstawowe punkty jak byc eko. Więcej znajdziecie w internecie a nawet na bryku w innyvh wypracowaniach!