Temat : Poleć Książkę "Mały Książę". 

 

Jest wiele ciekawych książek dla dzieci, ale też dla dorosłych. Między innymi książka pod tytułem "Mały Książę" autorstwa Antoine de Saint-Exupéry. Uważam, że książka Exupéry ’ ego jest dobra dla każdego i w tej rozprawce to udowodnię.

Pierwszym argumentem potwierdzającym powyższą tezę jest to, że główny bohater jest ciekawy świata. Mały Książę odwiedził następujące asteroidy : 325, 326, 327, 328, 329, 330. Bohater poznaje tam : Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika i Geografa. Mały Książę zwiedzając planety mógł zobaczyć jacy są ludzie tak naprawdę, przekonał się, że świat dorosłych bardzo różni się od świata dzieci i nie jest taki kolorowy.

Kolejnym potwierdzeniem jest to, że główny bohater jest samotny. Mały Książę nie może sobie sam poradzić ze swoimi problemami. Przez to też szuka przyjaciela, który go zrozumie i będzie mógł na niego liczyć. Ważne jest, abyśmy pamiętali, że najważniejsze w życiu człowieka są rzeczy niewidzialne. Świadczą o tym słowa: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem.” Człowiek samotny, jest nieszczęśliwy.

Na zakończenie mogę stwierdzić, że książka "Mały Książę" jest niezwykle ciekawą i interesującą lekturą. Można użyć w niej wyobraźnię. Dla dziecka jest idealna, ale podejrzewam, że dorosły też byłby zachwycony. Myślę, że w wystarczający sposób udowodniłam słuszność swojej tezy.