Przejdź na stronę główną Interia.pl

Pies Baskerville'ów

Arthur Conan Doyle

Biografia autora

Arthur Conan Doyle urodził się w 1859 roku w Edynburgu. Jego rodzina miała korzenie arystokratyczne, ale była zubożała i borykała się z problemami - ojciec był alkoholikiem, matka-praczka starała się utrzymać męża i dzieci. Arthur Conan Doyle ukończył studia medyczne i rozpoczął pracę w zawodzie. Kiedy pisarstwo zaczęło przynosić dochody, zrezygnował z pracy i poświęcił się wyłącznie literaturze. Stworzył niezapomniane postaci angielskiego detektywa Sherlocka Holmesa i jego pomocnika, doktora Johna Watsona. Największym przeciwnikiem Holmesa jest wybitny matematyk i zarazem opętany złem szaleniec, profesor Moriarty. Przez całe życie fascynował się okultyzmem i spirytyzmem, napisał nawet kilka rozpraw na ich temat.

Jego najsłynniejsze powieści to Pies Baskerville'ów, Studium w szkarłacie oraz powieść fantastycznonaukowa Zaginiony Świat. Jest także autorem licznych opowiadań kryminalnych.

Potrzebujesz pomocy?

Młoda Polska (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.