Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tomek w krainie kangurów

Alfred Szklarski

Streszczenie krótkie

Jest to powieść podróżniczo-przygodowa, której główny bohater, Tomek Wilmowski, wyrusza wraz z ojcem do Australii. Pan Wilmowski zajmuje się polowaniem na dzikie zwierzęta, które przekazuje ogrodom zoologicznym. Nie może przebywać na ziemiach polskich, pozostających pod zaborami (akcja powieści rozgrywa się w 1902 r.) z powodów politycznych. Ale Tomek mieszka w Warszawie u wujostwa Karskich, nie traci kontaktu z ojczyzną, przebywa wśród Polaków, choć musi się uczyć w szkole nadzorowanej przez zaborcę. Tomek jest wzorowym, posłusznym synem. Uwielbia ojca, który organizuje mu wspaniałe wakacje. Dzięki temu mogą razem spędzić czas.

W Australii bohaterowie przeżywają ciekawe przygody, a czytelnik ma okazję zapoznać się z przyrodą tego kontynentu i obyczajami jego mieszkańców.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A. Sabak, D. Stopka, A. Szóstak, D. Pietrzyk, A. Popławska
redaktorzy: Agnieszka Nawrot, Anna Grzesik
korektorzy: Ludmiła Piątkowska, Paweł Habat

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.