Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Ogłoszenie

Definicja

Ogłoszenie to krótka i treściwa forma pisemna, która służy podaniu do publicznej wiadomości jakiegoś faktu czy informacji. Ogłoszenia zawiadamiają np. o mającej się odbyć wystawie malarstwa, o zgubieniu przez autora telefonu, o zaginięciu psa, o znalezieniu przez autora kluczyków samochodowych itp. Ogłoszenie nie posiada konkretnego adresata – skierowane jest do każdej osoby, która ma możliwość zapoznania się z nim.

ŻELAZNE ZASADY
 1. Zanim zaczniesz pisać, zastanów się dobrze, jaka sytuacja jest powodem do napisania ogłoszenia. Musisz ją opisać jasno i zrozumiale.
 2. Jeśli ogłoszenie dotyczy jakiegoś wydarzenia typu koncert itp., musisz podać najważniejsze informacje, czyli czas i miejsce tego wydarzenia, jego organizatora, a także wszelkie niezbędne informacje dodatkowe, jak np. ceny biletów, godziny otwarcia, obowiązujący strój (jeśli jest taka potrzeba).
 3. Jeśli ogłoszenie dotyczy zgubienia bądź znalezienia jakiegoś przedmiotu, opisz go dokładnie i podaj jego cechy charakterystyczne.
 4. Jeśli piszesz ogłoszenie, które wymaga kontaktu z tobą, podaj sposób kontaktu – numer telefonu, adres mailowy.

 

Przykładowe tematy ogłoszeń
 1. zgubienie telefonu
 2. znalezienie portfela z dokumentami
 3. ogólnodostępna wycieczka objazdowa do Lwowa
 4. zaginięcie kota
 5. otwarty wykład na uniwersytecie
 6. otwarcie nowego salonu fryzjerskiego
 7. poszukiwanie mieszkania do wynajęcia
 8. sprzedaż samochodu
 9. kradzież roweru

PRZYKŁADY OGŁOSZEŃ

 

Odczyt

Dnia 3.11.2003 r. o godz. 17 w sali nr 10 Szkoły Podstawowej w Dębach Wielkich profesor Jan Nowak wygłosi odczyt pt. „Korzyści i zagrożenia korzystania z internetu”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Imprezę organizuje Młodzieżowy Klub Internetowy.

 

 

 

Zaginął pies

Dnia 23.10.2012 około godziny 18.00 w okolicy Błoń krakowskich zaginął pies rasy owczarek niemiecki. Znak charakterystyczny: złamane i wykrzywione lewe ucho. Wabi się Reks. Jest młody (dwa lata), wesoły, ufny w stosunku do ludzi. W chwili zaginięcia miał zieloną skórzaną obrożę ze swoim imieniem.

Zrozpaczone dzieci proszą o informację pod numerem tel. 12-427-98-75.

Na znalazcę czeka nagroda!

 

 

 

Poszukuję mieszkania

Poszukuję od 1 stycznia 2013 dwupokojowego mieszkania do wynajęcia, najchętniej w centrum miasta.

Kontakt: 504 897 122 Asia Nowak. Proszę dzwonić po 17.

 

 

 

Sprzedam koty Maine Coon

Na sprzedaż osiem kociąt rasy Maine Coon. Trzy kotki – ruda, czarna i szylkretowa. Pięć kocurków – dwa rude, jeden niebieski, jeden biały, jeden biało-rudy. Kotki z rodowodem, książeczką zdrowia i wyprawką będą do odbioru od lutego 2013. Zapraszamy do oglądania zdjęć i rezerwacji kociąt na stronie: www.mainecoonkamionkidolne.pl

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.

Polityka Cookies. Prywatność. Copyright: INTERIA.PL 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.