Spis treści:

Tiktoker gra nauczycielkę

Mowa o tiktokerze Kacprze Zembrzuckim, znanym jako ZetKacper (@zetkacper), który w swoich filmikach pokazuje zachowania nauczycieli. Pomysł na takie treści pojawił się w okresie pandemii i od razu zyskał zainteresowanie i sympatię internautów. Poczucie humoru młodego twórcy nadal się podoba, bo ma już obecnie 1,1 mln obserwujących na TikToku, a ta liczba cały czas się zwiększa. 

ZetKacper w krótkich nagraniach występuje m.in. w przebraniu kobiety – nauczycielki Bożenki. Zakłada wtedy charakterystyczny żakiet w kratkę i okulary. Ważnym atrybutem są też klucze a czasem długopis. W tle można zobaczyć mapę. 

@zetkacper

i weź tu znajdź kogoś

♬ lordxp loop - LORD.xp

W odgrywanych scenkach pojawiają się różne zdania, które każdy z nas słyszał na lekcjach. Z ust polonistki sprawdzającej rozprawki, które (nie wiadomo, dlaczego) zaczynały się tak samo, zamiast przykładów synonimów, padają słowa: „ja nie jestem od tego, wy powinniście to wiedzieć. Ja tego komentować nie będę”. 

@zetkacper

EJ BEZ KITU ALE TO SĄ TYPOWE WSTĘPY

♬ dźwięk oryginalny - zetkacper 🦥

Młody twórca parodiuje anglistkę, która czeka na uczniów po maturze i zadaje mnóstwo pytań, o to, jak im poszło. Upewnia się przy tym, że pod dłuższą formą wypowiedzi podpisali się „XYZ”, jakby to miało największy wpływ na punktację. Na koniec Kacper, wcielający się w rolę nauczycielki oburzonej pytaniami i zagadnieniami, stwierdza: „co to oni wymyślają w tym CK”. Bawi się kluczami, gestykuluje, marszczy brwi i mówi, wplatając angielskie słowa w polskie zdania. Komentujący na kanale tiktokera zwrócili uwagę właśnie na te śmieszne wypowiedzi, które tam padają, np. „Okey kids, okey, idźcie już do classroom”. Kto nie zna taki barwnych postaci ze szkoły?

@zetkacper

OKEJ KIDS OKEJ

♬ dźwięk oryginalny - zetkacper 🦥

ZetKacper równie zabawnie odgrywa, jak postępuje nauczycielka, która zapomniała wziąć kluczy z pokoju nauczycielskiego, albo jak wygląda losowanie pechowca, który będzie musiał tego dnia odpowiadać. Co się dzieje, gdy „ostatnia ławka gada”? Jak ktoś nie pamięta, to @zetkacper przypomina. Śmieszna jest mina Bożenki, gdy wie, że klasa jest za głośno i najlepszym sposobem, aby ją uciszyć, są słowa „wyciągamy karteczki”, ale to warto zobaczyć na TikToku, żeby zrozumieć, czemu tak wiele osób jest rozbawionych.  

@zetkacper

I ESSA

♬ Tainted Love - Soft Cell

Nauczycielka z nagrań nie jest tylko śmieszna lub niezadowolona. Czasem pomoże naprawić drukarkę w sekretariacie, innym razem zabierze uczniów na wycieczkę do lasu. Kreatywność młodego twórcy jest ogromna. Tiktoker pokazuje całą gamę emocji i wszystkie rodzaje sytuacji szkolnych. Nie mogło się więc obejść bez łez i chusteczek, gdy klasa nauczycielki Bożenki kończy szkołę.

@zetkacper

Jak bylo na waszym zakonczeniu?

♬ dźwięk oryginalny - pataaa

Inne role tiktokera 

W filmach młodego twórcy można zobaczyć nie tylko przebrania i usłyszeć zabawne teksty. Podczas transmisji na żywo śpiewał, a nawet grał na ukulele. Nie poprzestał też na odgrywaniu jednej postaci. 

Kacper Zembrzucki wciela się choćby w rolę dyrektorki, która na rozmowę nie znajduje czasu, ale na kawę już tak. Jako sekretarka nie chce podbijać legitymacji lub nie ma czasu na inne bieżące obowiązki, chociaż na ploteczki o petuniach zawsze znajdzie parę minut. Podobnie jak na drukowanie przepisów na szalotkę w godzinach pracy. Nie chce też wpuścić ucznia do dyrektora do momentu, w którym okazuje się, że to jego syn. Scenek z czasem nieporadną, innym razem niemiłą lub niezbyt pracowitą sekretarką jest więcej. W komentarzach pod takimi filmikami można przeczytać, że w sekretariatach szkół, do których uczęszczali obserwujący tiktokera, było dokładnie tak samo, lub wręcz przeciwnie. 

@zetkacper

robimy chyba kawę sobie

♬ dźwięk oryginalny - zetkacper 🦥

Twórca parodiuje również wykładowcę, który mówi żargonem akademickim. Student pierwszego roku nie zawsze rozumie, co to „wejściówki, wyjściówki, kolokwia”, ale chyba najgorsze jest to, że na końcu spotka się z profesorem „na sesji i nie jest to sesja fotograficzna”. Kluczowe, że „to już nie liceum, nie gimnazjum, że dwójeczka to zalicza”, więc lepiej przyłożyć się od razu. 

W filmiku dotyczącym studiowania Kacper wcielił się też w panią z dziekanatu, do której przynosi się „legitymacje zbiórczo”. Już sam ten drobny błąd i oburzona mina obsługującej studenta, powoduje uśmiech oglądającego scenkę, chociaż na miejscu żaka wcale nie jest tak zabawnie. Szczególnie że to kolejna zbliżona do prawdy anegdota. Może dlatego po latach tak bawi? W innym filmie młody twórca, jako student pierwszego roku uśmiecha się, bo co mu pozostaje. Ten stan zna każdy, kto doświadczył pierwszej sesji egzaminacyjnej. 

Przeczytaj również: Prawnik z TikToka: Uczeń, który zna swoje prawa w szkole, umie o nie zawalczyć

Reakcje internautów na ZetKacpra

Filmiki ZetKacpra mają tysiące wyświetleń, co najlepiej pokazuje wyzwanie z wysłaniem CV do szkoły. Tiktoker założył, że jeżeli otrzyma 50 tys. polubień w ciągu 24 godzin, to złoży dokumenty aplikacyjne do szkoły. Wynik przerósł jego oczekiwania. Założony próg miał już po jednej godzinie. Musiał jeszcze wybrać szkołę. W tym też mieli pomóc internauci – 75 tys. polubień pod filmem oznaczało przesłanie CV do podstawówki, a 100 tys. do liceum. Obserwujący mieli kolejną dobę na decyzję. Wynik po raz kolejny był wysoki (ponad 200 tys.), więc tiktoker wysłał dokumenty aplikacyjne do szkoły średniej, relacjonując to w następnym nagraniu, co spotyka się z entuzjastycznym odbiorem obserwatorów. W komentarzach można przeczytać np. „jak to nie bejt to będzie HIT roku, jak serio pójdziesz na nauczyciela xD”. 

@zetkacper

DOŁĄCZYŁEM TEZ LINK DO TIKTOKA CIEKAWE CO SOBIE POMYŚLĄ XDD

♬ original sound - zetkacper 🦥

Pod każdym humorystycznym nagraniem tiktokera można znaleźć mnóstwo komentarzy, zawsze jest choć jeden o treści „jakie to prawdziwe”. Jako komplement twórca może odczytać też słowa innego internauty: „Typ co w poprzednim wcieleniu był nauczycielem xD”.

Pod filmami ZetKacpra przeważają jednak wspomnienia, internauci chętnie dzielą się tym, jak było u nich w szkole, jakich mieli nauczycieli, panie i panów w sekretariacie, dyrektorów oraz wykładowców na studiach. W wypowiedziach zamieszczanych pod nagraniami pojawiają się też młodzieżowe słowa, takie jak np. rel (mam tak samo, czuję tak samo), slay (ktoś nam imponuje, potocznie wymiata w jakiejś dziedzinie), xD (coś śmiesznego, zabawnego). 

Znasz filmiki ZetKacpra? Podobają ci się krótkie nagrania z życia szkoły w krzywym zwierciadle? 

 

Rozwiąż nasze quizy:

Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Statystycznie 3 błędy to norma. Rozwiążesz całość?

Weekendowy QUIZ z języka polskiego. Wiesz, co znaczy „kopać się z koniem”?

QUIZ Młodzieżowe słowo roku. Ten QUIZ nie jest dla boomerów