Spis treści:

Zagadka optyczna. Znajdź liczbę 8365

Poniższa zagadka optyczna polega na znalezieniu w zbiorze cyfr liczb 8365. Pamiętaj, że może być ona zapisana w rzędzie, kolumnie, na wspak oraz na skos. Zabawa przypomina popularne wykreślanki, tylko że z liczbami. Spróbuj wykonać zadanie w mniej niż 15 sekund. Czy podołasz?

Spróbuj znaleźć liczbę 8365
Źródło: bryk.pl

Dlaczego warto rozwiązywać zagadki optyczne?

Ćwiczenia mózgu powinny stać się naszą rutyną. Są równie ważne, co regularne ćwiczenia na siłowni. Dzięki temu opóźniamy proces starzenia się naszego mózgu. Systematyczne treningi mogą sprawić, że polepszy się naszą zdolność do koncentracji, umiejętność kreatywnego myślenia oraz pamięć.

Niektórzy mogą zauważyć, że codzienne czynności są dla nich mniejszym problemem, przez np. lepszą zdolność rozwiązywania problemów. Początkowo zadania, które są dla nas trudne, będą stawać się coraz prostsze. Nawet kilka minut dziennie spędzone na rozwiązywaniu zagadek logicznych i optycznych, może znacząco polepszyć jego kondycję.

Rozwiązanie zagadki optycznej. Gdzie znajduje się liczba 8365?

Czy udało ci się rozwiązać zagadkę?
Źródło: bryk.pl

Rozwiązanie zagadki może znaleźć prawie na środku planszy. Liczba 8365 została ułożona pionowo. Czy udało ci się ją odnaleźć? Jeśli nie, nie martw się. Następnym razem poradzisz sobie lepiej. Jeśli tak, brawo, masz sokoli wzrok!

Oprac.: Redakcja

Źródła: bryk.pl

 

Odpowiedzi do zadań z podręczników z matematyki znajdziesz tutaj:

Matematyka – rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń

Odpowiedzi do zadań z podręcznika z matematyki

Ćwiczenia z wyjaśnieniami – podręczniki z matematyki