Pod koniec października 2021 roku mogą ruszyć szczepienia preparatem Pfizer firmy BioNTech wśród dzieci poniżej 12. roku życia. Badania kliniczne określają bezpieczeństwo, skuteczność  i prawidłową dawkę dla dzieci. Amerykańska Agencja Żywności i Leków zapowiedziała, że gdy otrzyma pełną dokumentację, to zadecyduje o autoryzacji w ciągu kilku tygodni. „Już przygotowujemy produkcję. Szczepionka jest ta sama, ale w mniejszej dawce” – powiedziała współzałożycielka firmy BioNTech, Özlem Türeci, na łamach „Der Spiegel”. Szef firmy BioNTech przewiduje, że do końca roku możliwe będzie szczepienie dzieci od 6 miesiąca życia.

Czytaj artykuł "Wiemy już, ilu uczniów zostanie zaszczepionych"

Delta zagraża również dzieciom

Dyrektor Instytutu Roberta Kocha obserwuje bieżącą sytuację pandemiczną i prowadzi statystyki. „Jeśli nie zwiększymy drastycznie obecnych wskaźników szczepień, to obecna czwarta fala może przybrać jesienią gwałtowny przebieg” – poinformował Lothar H. Wieler i ostrzegł, że według statystyk, obecnie koronawirus dotyka najczęściej ludzi młodych oraz dzieci, bo to oni są w najmniejszym stopniu zaszczepieni.

Dzieci łagodniej przechodzą COVID-19 i rzadziej są hospitalizowane, jednak amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób poinformowały, że wraz z pojawieniem i rozprzestrzenianiem się wariantu Detla, hospitalizowanych dzieci jest coraz więcej.

Dominika Knap