Spis treści:

Astrologia

To pseudonauka, która ma bardzo długą historię. Była obecna w większości starożytnych cywilizacji, które uważały, że układ ciał niebieskich na niebie ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Mieszkańcy Babilonu, Mezopotamii, Chin, Ameryki, Indii, Europy mieli swoje wierzenia, zgodnie z którymi odpowiedzi na to, co się wydarzy, szukali w gwiazdach. 

do
Znasz wszystkie znaki zodiaku?/123RF/PICSEL

Do dzisiaj horoskopy pojawiają się w wielu serwisach internetowych, gazetach. Dla kościoła katolickiego wiara w astrologię jest grzechem, a dla naukowców to rodzaj wróżbiarstwa. Co ciekawe, astrologia była wykładana na wielu uczelniach świata do XVIII wieku.

Przeczytaj również: Jak powiedzieć po elficku „dzień dobry”? O językach artystycznych

Paleoastronautyka

Pewnie kojarzycie mema z mężczyzną z rozczochranymi włosami, który wygląda, jakby starał się wytłumaczyć jakieś zjawisko, którego nie sposób naukowo wytłumaczyć. To naukowiec, który propaguje następną pseudonaukę, którą zdecydowanie odrzucają badacze na całym świecie. Nazywa się Giorgio A. Tsoukalos i tak jak rzesza innych naukowców i pisarzy wierzy, że w ciągu historii cywilizacji ziemskiej, wielokrotnie odwiedzali nas przybysze z kosmosu. Według nich kosmici mieli mieć wpływ na rozwój ludzi, powstanie religii czy wielkich budynków starożytności, takich jak piramidy w Gizie, Stonehenge, Machu Picchu czy posągi na Wyspie Wielkanocnej.

Ich twierdzenia trafiają na podatny grunt, dlatego, że wielu ludziom dzisiaj trudno uwierzyć w to, że gorzej rozwinięte od naszej cywilizacje mogły wznieść megalityczne budowle. Tymczasem sceptyczni wobec tych rewelacji naukowcy organizują eksperymenty, które jasno wskazują, że przy odpowiedniej sile roboczej i zastosowaniu technologii z tamtych lat, przenoszenie wielkich bloków kamiennych, potrzebnych do budowy tych struktur, było możliwe.

Paleoastronautycy jako dowód na swoje teorie wskazują starożytne pisma, w których opisy bogów można porównać do kosmitów, petroglify i hieroglify ukazujące sylwetki obcych, renesansowe obrazy, w których tle dopatrują statków kosmicznych, biblijne opisy aniołów, mitologiczne opisy góry Olimp, która miała być statkiem kosmicznym i wiele innych historycznych artefaktów, zdarzeń, budynków i ludzi, którzy mieli mieć powiązanie z kosmitami. To jest dopiero kosmiczna wyobraźnia!

Petroglify
Petrogklify w Wyoming, które mają pokazywać przedstawicieli obcych cywilizacji/123RF/PICSEL

 

Rozwiąż nasze quizy:

Ekstremalnie trudny QUIZ. Tylko mistrzowie zbiorą komplet punktów

QUIZ ortograficzny z nazwami roślin. Wiesz, jak się to pisze?

Weekendowy QUIZ prawda czy fałsz. W co drugim pytaniu jest pułapka