W tym artykule poznasz:

Panda mała 

Choć należy do tej samej rodziny (pandkowate), co znana wszystkim panda wielka, nie przypomina swojej czarno-białej krewniaczki. W Chinach potocznie mówi się na nią „hǔo hú”, czyli „ognisty lis”. Wydaje się to zasadne, ponieważ ta pandka zachwyca swoim rudym futerkiem i puszystym ogonem. Zamieszkuje północno-wschodnie Indie, południowe Chiny oraz Nepal i północną Mjanmę (Birmę). W internecie możecie się natknąć na wiele filmików potwierdzających jej słodycz.

133279384_s
Pandka ruda uwielbia się wylegiwać podobnie jak jej większa krewniaczka/123RF/PICSEL

Przeczytaj również: 7 rzeczy, których nie wiedziałeś o pingwinach

Pręgowiec amerykański

Pręgowiec należy do rodziny wiewiórkowatych, a jego naturalnym obszarem występowania jest wschodnia część Ameryki Północnej. Być może kojarzycie ich bajkowe odpowiedniki, ponieważ to właśnie na podstawie pręgowca amerykańskiego stworzono występujących w kreskówkach Disney’a, lubujących się w orzeszkach braci — Chipa i Dale’a.

101821637_s
To właśnie pręgowiec amerykański zainspirował disneyowskie postacie Chipa i Dale'a/123RF/PICSEL

Fenek 

Dacie wiarę, że to najmniejszy przedstawiciel rodziny psowatych? Swoje niewielkie gabaryty nadrabia ogromnymi uszami, które mogą osiągnąć długość nawet 15 centymetrów. Uważajcie więc, co przy nich mówicie, te uszy wychwycą każdy szmer! Dzięki nim Fenek może przetrwać i rozwijać się na gorącym, piaszczystym terenie — jednym z najtrudniejszych środowisk na naszej planecie. Te wielkie uszy służą nie tylko za narzędzie do polowania, ale działając jak kratki wentylacyjne, pozwalają na regulacje temperatury ciała i utrzymywanie chłodu na pustyni.

122896480_s
Nie dajcie się zwieść słodkiemu wyglądowi, Fenek to dzikie zwierze i pustynny łowca/123RF/PICSEL

Czytaj dalej na następnej stronie