Temat: Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym postarasz się przekonać ich, aby oddali na Ciebie swój głos w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Drogie koleżanki, drodzy koledzy!

Z pewnością słyszeliście o wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Ja nazywam się Kinga Glogaza i przekonam Was, iż warto oddać na mnie swój głos. Myślę, że uda mi się Was przekonać, abyście na mnie zagłosowali.

Zacznę od tego, że nasza szkoła jest bardzo popularna. Zapewnienie uczniom dobrego miejsca pracy, wypoczynku czy miejsca do spożywania posiłków jest bardzo ważne. Czy w tej szkole tak jest? Nie. Dlatego zrobię wszystko co w mojej mocy, by zapewnić Wam miejsce do spożywania posiłków oraz wypoczynku. Potwierdzeniem także tego stanowiska jest to, że po czterdziestopięciominutowej lekcji część klasy jest zmęczona. Dobrym rozwiązaniem jest stolik ze zdrową żywnością na zwiększenie sił.

Kolejnym powodem, dla którego warto na mnie zagłosować jest to, że wprowadzę w naszej szkole różne zajęcia dodatkowe oraz zajęcia sportowe. Każdy z nas się czymś interesuje i jest w danej rzeczy dobry więc dobrze by było to rozwinąć. Dodatkowo dwa razy w roku będzie tak zwany „Dzień Sportu”. Polega on na rywalizacji sportowej.

Mam nadzieję, że udało mi się Was przekonać do zagłosowania na mnie w tegorocznych wyborach na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Mamy prawo do wypoczynku oraz rozwijania swoich umiejętności.

Możecie coś zmienić.