Moim zdaniem „rozmawiać z psem” to znaczy postępować tak, żeby pies nas lubił i chciał nas słuchać. Żeby to osiągnąć, na pewno trzeba być dobrym dla psa – nie krzyczeć na niego ani go nie bić, za to dbać o to, aby był zdrowy i szczęśliwy. Trzeba wiedzieć, czego pies potrzebuje – na przykład niektóre psy muszą dużo biegać i trzeba z nimi chodzić na długie spacery, a inne mają długą sierść i trzeba je codziennie czesać. Jeśli pies dobrze się zachowuje, trzeba go chwalić i nagradzać. Dobrze jest spędzać z nim czas na zabawie i na uczeniu go różnych sztuczek. Musimy też być stanowczy i na przykład jeśli raz czegoś psu zabronimy, to nie można już tego zmieniać. Jeżeli tak się będziemy zachowywać, pies będzie nas lubił i ufał nam. Wtedy będzie posłuszny i będzie rozumiał, czego od niego chcemy.
Przeczytaj wiersz „Jak rozmawiać trzeba z psem” Jana Brzechwy. Jak, Twoim zdaniem, rozmawiać trzeba z psem?
REKLAMA
REKLAMA
Zobacz podobne
- Przeczytaj wiersz „Jak rozmawiać trzeba z psem” Jana Brzechwy. Kto mówi w wierszu? O kim opowiada?
- Przeczytaj wiersz „Jak rozmawiać trzeba z psem” Jana Brzechwy. Jak należy traktować zwierzęta? Porozmawiaj na ten temat z koleżanką lub kolegą. Następnie wspólnie sformułujcie najważniejsze zasady.
- Przeczytaj wiersz „Jak rozmawiać trzeba z psem” Jana Brzechwy. Co sprawia, że pies i jego pan dobrze się rozumieją? Jak właściciel traktuje czworonoga?
- Przeczytaj wiersz „Jak rozmawiać trzeba z psem” Jana Brzechwy. Zapisz w punktach, jak należy odnosić się do psów należących do innych osób.
- Przeczytaj wiersz „Jak rozmawiać trzeba z psem” Jana Brzechwy. Odszukaj w wierszu wszystkie formy rzeczownika pies oraz utworzonego od niego przymiotnika. Określ przypadek każdego z tych wyrazów.
Komentarze (0)