Do prezydenta w sprawie eutanazji

Szanowny panie prezydencie chciałbym zwrócić  się do pana w ważnej sprawie. A mianowicie w sprawie eutanazji która w naszym kraju jest nie legalna a moim zdaniem i zdaniem wielu osób powinna być. Niech pan się zastanowi czy w przypadku gdy miał by pan wypadek to chciał by być roślinką przez kolejne trzydzieści lat i problemem dla swoich bliskich. Ja wolał bym odejść w spokoju kiedy i tak nie mógł bym czerpać przyjemności z życia.

W Polsce jest wiele ludzi niepełnosprawnych lub upośledzonych którzy woleliby odejść, jeśli mieliby wybór.  Każdy powinien mieć wybór i możliwość decydowania o swoim życiu bądź śmierci jeśli miałby powód do niej. Są też choroby, których nie da się powstrzymać i człowiek który na nią choruje po prostu czeka na powolną i bolesną śmierć. Panie prezydencie, niech pomyśli pan o tych wszystkich chorych o ludziach w hospicjum, którzy nie mogą już nic poradzić na to, że cierpią i żyją ze świadomością, że umrą. Niech Pan odpowie dlaczego nie mogą przerwać swoich cierpień i muszą żyć ze świadomością, że będą cierpieć już do śmierci? Dlaczego ich bliscy musza patrzeć na ich cierpienie? Czas to zmienić! Ludzie muszą mieć wybór!

Piszę w tej ważnej sprawie, aby Pan postarał się zrobić coś dla tych ludzi. Dla tych którzy cierpią i już nie ma dla nich szansy. Może Pan to zmienić, czas zalegalizować eutanazję, która da wielu biednym ludziom wybór i szansę na to, by szybciej ulżyć cierpieniu. Mam nadzieję, że przemówi do pana ten list.

Z poważaniem, 

XYZ