Imię róży

Umberto Eco

Czas i miejsce akcji

Czas Imienia róży jest przez narratora – Adso bardzo precyzyjnie określony. Jest to koniec listopada 1327 roku. Akcja toczy się przez 7 dni. Każdy dzień opisany jest zgodnie ze schematem życia benedyktynów: 2.30-3.00 jutrznia, potem lauda, o 7.30 pryma, 9.00 tercja, seksta o 12.00, nona 14.00-15.00, nieszpory od 16.30 do zmierzchu, kompleta o 18.00.  Warto jednak pamiętać, że Adso opowiada historię z perspektywy czasu. W momencie snucia opowieści ma 80 lat, a w trakcie wyprawy z Wilhelmem był 18-letnim nowicjuszem.

Mniej jasne jest miejsce akcji. Jest to klasztor benedyktynów, we Włoszech, w paśmie Apenin, gdzieś między Piemontem a Francją. Niczego więcej nie wiemy.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczone przez Interia.pl. © Copyright by Interia.pl Sp. z o.o.

Opracowania lektur zostały przygotowane przez nauczycieli i specjalistów.

Materiały są opracowane z najwyższą starannością pod kątem przygotowania uczniów do egzaminów.

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Prywatność. Polityka prywatności. Ustawienia preferencji. Copyright: INTERIA.PL 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone.