Moralność Pani Dulskiej

Gabriela Zapolska

Czas i miejsce akcji

Lwów, początek XX w. Akcja rozgrywa się w mieszkaniu w jednej z lwowskich kamienic, której właścicielką jest pani Dulska. Całość przedstawionych wydarzeń odbywa się w ciągu jednej doby. Jest to jednak wystarczający czas, aby pokazać pełnię dulskiego kołtuństwa w całej krasie.  

Na deskach teatru przedstawiana bywa także wersja „Moralności Pani Dulskiej”, której akcja toczy się w Krakowie. Ów zmiana ma na celu przybliżyć odbiorcom miejsce akcji, dzięki czemu odbiór sztuki będzie bardziej osobisty i autentyczny.

 

Potrzebujesz pomocy?

Młoda Polska (Język polski)

Teksty dostarczone przez Interia.pl. © Copyright by Interia.pl Sp. z o.o.

Opracowania lektur zostały przygotowane przez nauczycieli i specjalistów.

Materiały są opracowane z najwyższą starannością pod kątem przygotowania uczniów do egzaminów.

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Prywatność. Polityka prywatności. Ustawienia preferencji. Copyright: INTERIA.PL 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone.