Kapelusz za sto tysięcy

Adam Bahdaj

Geneza i gatunek utworu

Adam Bahdaj napisał „Kapelusz za sto tysięcy” po tym, jak sukces odniosły już jego pierwsze powieści przygodowe dla młodzieży. Fabuła książki została wykorzystana w jednym z odcinków serialu dla dzieci „Podróż za jeden uśmiech”. Szósty odcinek nosił tytuł „Polowanie na kapelusz i nie znalazł się w pełnometrażowym filmie pt. „Podróż za jeden uśmiech (na podstawie powieści Bahdaja o tym samym tytule).

Gatunek – powieść przygodowa, ale także powieść młodzieżowa i powieść kryminalna. Utwór epicki o rozbudowanej fabule, wypełnionej dynamicznymi perypetiami młodych bohaterów, prowadzących śledztwo zaginięcia kapelusza. Mali detektywi są jeszcze dziećmi, a wartka akcja wciąga czytelnika w historię pełną tajemnic i zwrotów akcji, której rozwiązanie okazuje się wcale nie takie proste.

Potrzebujesz pomocy?

Współczesność (Język polski)

Teksty dostarczone przez Interia.pl. © Copyright by Interia.pl Sp. z o.o.

Opracowania lektur zostały przygotowane przez nauczycieli i specjalistów.

Materiały są opracowane z najwyższą starannością pod kątem przygotowania uczniów do egzaminów.

Zgodnie z regulaminem serwisu www.bryk.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Prywatność. Polityka prywatności. Ustawienia preferencji. Copyright: INTERIA.PL 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone.