Przekraczanie nie tylko granic państw , ale i barier językowych

Wyjazd na kurs to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie znajomości języka. Szkoła w wakacje nie brzmi zbyt zachęcająco? Nauka języka za granicą w niczym nie przypomina typowych lekcji. Interaktywne warsztaty w towarzystwie ludzi z całego świata będą niezapomnianym przeżyciem.  Podczas takich kursów często istnieje możliwość zatrzymania się u tzw. „host rodziny”, czyli mieszkańców okolicy, w której odbywają się zajęcia. Takie rozwiązanie jest atrakcyjne nie tylko ze względu na cenę, która jest niższa niż ta, za pobyt w hotelu. Mieszkanie z miejscowymi jest również  świetną okazją, żeby ćwiczyć język poza szkołą, oraz aby poznać nową kulturę z mniej turystycznej perspektywy.  Warto zastanowić się nad takim wyjazdem, bliższe poznanie języka i nowi znajomi z całego świata – gwarantowane.  

Dziewczynka z flagą
Źródło: 123RF/Picsel

 Dla poszukujących przygód

Dla tych, którzy są ciekawi świata i chcą poznać go z różnych perspektyw, ciekawą wakacyjną opcją będzie wolontariat. Istnieje wiele organizacji, które sprawiają, że taki wyjazd jest bardzo prosty do zrealizowania, a wspomnienia zostają na długo. Ten rodzaj spędzania czasu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zapalonych podróżników, ponieważ zainteresowanych wakacyjnymi pracownikami można znaleźć w każdym zakątku Europy i nie tylko.  Czym zajmują się wolontariusze? Na stronach oferujących wolontariat można znaleźć oferty pracy z przeróżnych dziedzin – od  udzielania korepetycji z języka, przez pracę fizyczną, aż po pomoc w szpitalu dla zwierząt.  Jest to świetna okazja, aby uciec od codzienności i spróbować swoich sił w nowym zajęciu.  Dodatkowym plusem takiego wyjazdu jest wzbogacenie CV –praca w roli wolontariusza jest często doceniana przez pracodawców. 

Znajomi
Źródło: 123RF/Picsel

 Dla miłośników rodzinnych wakacji 

 Coraz większą popularnością cieszy się wakacyjna praca w roli opiekunki czy opiekuna dla dzieci w zagranicznych rodzinach.  W zamian za podstawową pomoc  chętni dostają wyżywienie i zakwaterowanie w dowolnym kraju europejskim, Ameryce, czy nawet Chinach! Konwencją zbliżony do wolontariatu program, jest świetną okazją do poznania kultury, języka i odpoczynku , za niewielką  cenę.  Zaineresowani wyjazdem wakacyjnym- tzw. „summer aupair”- maja do dyspozycji wyjazd na od 1 do 3 miesięcy. Taki plan wakacyjny na pewno sprawdzi się dla osób odpowiedzialnych,  łatwo nawiązujących kontakt z dziećmi.  

Opiekunka
Źródło: 123RF/Picsel

 Dla domatorów 

Chociaż wszystkie wspomniane sposoby na spędzenie wolnego czasu wiążą się z wyjazdem, wcale nie jest on niezbędny do spędzenia udanych wakacji.  Osoby, które nie przepadają za podróżami , z łatwością znajdą ciekawe zajęcia, nawet bez opuszczania domu.  Dobrą okazją do zdobycia nowych umiejętności jest zapisanie się na kurs, których oferta w wakacje się znacznie powiększa.  Wykorzystanie wakacji na naukę nowego sportu, języka czy rozwinięcia zdolności artystycznych przyniesie wiele satysfakcji i skutecznie wypełni wolny czas.