Ugotuj coś pysznego, na co nigdy nie miałeś czasu.

Zawsze chciałeś się nauczyć robienia pizzy lub nawet prostych zapiekanek? To nie jest takie trudne Przejrzyj strony kulinarne w internecie lub skorzystaj ze starego zeszytu babci. To może być ciekawe doświadczenie. Plusy? Pizza będzie miała twoje ulubione składniki, danie nie będzie przesolone, a ty nauczysz się czegoś nowego. ? Kto wie, może odkryjesz w sobie nowy talent…

Nauka!

Przyznaj się, na pewno masz jakieś szkolne lub uczelniane zaległości. To nic złego, każdy z nas zmaga się z wieloma obowiązkami i to zupełnie normalne, że niektóre z nich pomijamy lub odkładamy na później. To doskonały moment, aby uporządkować swoją wiedzę, nawet jeśli nie dostajesz zadań od nauczycieli. Przejrzyj swoje notatki. Może powinieneś je posegregować, przepisać na nowo, albo uzupełnić? Spróbuj rozwiązać dodatkowe ćwiczenia z chemii, powtórzyć matematyczne wzory lub przeczytać kolejną lekturę z polskiego. Egzaminu nie napiszesz z domu! Musisz się przygotować. Nasza nowa, darmowa aplikacja Omnibus (kliknij!) ułatwi ci naukę i pomoże sprawdzić wiedzę. Kiedy już wrócisz do szkoły, będziesz na bieżąco z materiałem, a może nawet wyprzedzisz rówieśników w nauce!

Puzzle i inne gry planszowe

Spróbuj odkurzyć stare gry planszowe – puzzle, układanki, chińczyka, karty… To doskonała okazja na spędzenie czasu z rodziną. Nareszcie wieczorem możecie spokojnie porozmawiać i pograć w planszówki. Wykorzystaj ten czas, ponieważ na co dzień wszyscy mamy go dla siebie zdecydowanie za mało!

Rozwijaj swoje zainteresowania.

Kto powiedział, że siedzenie w domu oznacza nudę i patrzenie w sufit? W swoich czterech ścianach możesz tak samo rozwijać swoje pasje, jak wtedy, gdy wychodzisz na dodatkowe zajęcia. Kochasz języki? Rozwiązuj tematyczne quizy po angielsku lub ucz się nowych słówek za pomocą fiszek. Uwielbiasz czytać książki? Skorzystaj z ebooków (wiele stron udostępnia je teraz za darmo), rób notatki i zacznij pisać recenzje ulubionych pozycji na blogu! Dużo ćwiczysz? Na YouTube znajdziesz wiele inspiracji do ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu. Nie ważne, jaki masz poziom zaawansowania, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Uporządkuj swoje rzeczy.

Bałagan w szafie to nasza codzienna zmora. Teraz masz dużo czasu, aby porządnie posprzątać i przejrzeć swoje ubrania. Może to być świetna okazja do przerobienia swoich starych rzeczy lub wystawienia na aukcjach tych, których już nie nosisz i przyłączenia się do idei zero-waste. 

Jak widać, siedzenie w domu wcale nie oznacza bezczynności i marazmu. Możesz pozostać aktywnym nawet w czterech ścianach i spędzić ten czas produktywnie. Postaraj się teraz maksymalnie zadbać o siebie i innych i, zgodnie z zaleceniami, ogranicz wyjścia z domu do minimum. Niech ten czas będzie dla ciebie pełnią odpoczynku, ale także mobilizacją do samorealizacji i zdobywania wiedzy.