Gdzie znaleźć korepetytora? 

Najlepszym i najszybszym sposobem znalezienia odpowiedniego korepetytora jest czytanie ogłoszeń internetowych. Obecnie mamy do wyboru mnóstwo stron, które specjalizują się wyłącznie w korepetycjach lub mają odpowiednie zakładki. Sposób ten jest wygodny ze względu na to, że nie musimy wychodzić z domu. Jednak nie tylko w Internecie znajdziemy dobrego korepetytora. Możemy podpytać naszych znajomych, czy oni czasem kogoś nie znają albo sami nie uczęszczają na takie zajęcia. Rekomendacje od osób zaufanych gwarantują nam większe zadowolenie z korepetycji. Nie musimy się obawiać, że osoba do której pójdziemy się uczyć, okaże się mało skuteczna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze korepetytora? 

Kiedy już znajdziemy kilka interesujących nas ogłoszeń, warto napisać wiadomość lub zadzwonić do korepetytora. W ten sposób szybko dowiemy się, czy ta osoba rzeczywiście ma odpowiednie kompetencje, aby nas uczyć. Można podpytać jakie ten ktoś ma wykształcenie lub jakie kursy ukończył. Nie bójmy się zadawać takich pytań, ponieważ to bardzo ważne, aby znaleźć kogoś kompetentnego i doświadczonego. Przy wyborze korepetytora trzeba znaleźć informację czy dana osoba pracuje z młodzieżą, czy woli nauczać osoby dorosłe. Można także zapytać, czy istnieje możliwość próbnych zajęć, aby zorientować się, czy korepetytor i jego metody nauczania, nam odpowiadają.  

Jeśli mamy znajomego, który również nie radzi sobie z tym samym przedmiotem, to możemy zastanowić się nad zajęciami grupowymi. Plusem takiego rozwiązania są niższe koszty za lekcje oraz wzajemne uczenie się od siebie. Natomiast minusem jest uśrednienie poziomu i niedostosowanie nauczania do naszych indywidualnych potrzeb. 

Koszty korepetycji 

Koszty korepetycji uzależnione są od trudność danego przedmiotu, a także od tego na ile jest on popularny. Również w cenę wchodzi doświadczenie i wiek korepetytora. Nauczyciel 

z wieloletnim stażem, będzie miał wyższe stawki niż na przykład student, który w ten sposób dorabia na studiach. Warto również sprawdzić, czy cena dotyczy godziny zegarowej, czy lekcyjnej.

Przykładowe stawki za korepetycje: 

● język angielski – ponad  60 zł za godzinę

● matematyka - ok. 40 zł za godzinę

● biologia - ok. 40 zł za godzinę

● chemia - ok. 40 zł za godzinę

● fizyka - ok. 40 zł za godzinę