Sport jest dla nas bardzo ważny. To niezbędny element zdrowego trybu życia. jednak ze względu na lenistwo i brak motywacji wiele ludzi tego nie robi. Podjęcie się jakiejś aktywności fizycznej wymaga systematyczności, pracowitości oraz poświęceń, szczególnie gdy ktoś nie jest typem sportowca. Ze względu na liczne zalety, uważam, że warto jest uprawiać sport. Swoją tezę postaram się uzasadnić poniższymi argumentami. 

W dzisiejszych czasach bardzo zachęca się do wysiłku fizycznego, ze względu na jego liczne zalety takie jak: poprawa samopoczucia, zdrowia, krążenia, koncentracji, kondycji oraz obniżenie masy ciała. Poprzez sport możemy również poprawić swoje zdrowie psychiczne, gdyż podczas jego uprawiania redukuje się stres oraz wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Odczuwany również z satysfakcję z osiągniętego celu. 

Kolejnym potwierdzeniem postawionej przeze mnie tezy będzie fakt, iż sport może uprawiać każdy. Wystarczy dostosować go do swoich potrzeb i możliwości, więc jeśli nie mamy czasu możemy zamienić windę na schody, zamiast autobusem poruszać się pieszo, lub wykonywać ćwiczenia w domu. Kolejną zaletą jest to, że sport możemy uprawiać całkowicie za darmo. 

Kolejnym potwierdzeniem, że warto uprawiać sport odnajdujemy w naszych pasjach. Gdy znajdziemy sobie hobby związane z aktywnością fizyczną wykonywanie go nie będzie sprawiało nam kłopotu i połączymy przyjemne z pożytecznym. 

Z przytoczonych przeze mnie argumentów wynika, iż warto uprawiać sport. Każdy człowiek powinien w swoim życiu znaleźć czas na ruch, co najmniej dwa razy w tygodniu. Wysiłek fizyczny nie musi wymagać kosztów finansowych i może sprawiać nam przyjemność.