Trzynastoletni  chłopczyk  Bartek  urodził się w Krakowie przy ulicy Skałecznej. Jest sierotą, która mieszka  w domu dziecka .W wieku pięciu lat dowiedział się o zaginięciu rodziców –Airamy i Kelefa. Bartek był szczupłym i małym chłopcem, lecz później był największy ze wszystkich bohaterów.  

 Bartek był bardzo wrażliwym i uczuciowym chłopcem , bardzo tęsknił za swoją rodziną i nie mógł uwierzyć w ich zaginięcie. Często uciekał z domu dziecka, ponieważ miał nadzieję że odnajdzie swoich rodziców . Jednak na trzynastej ucieczce z domu dziecka znalazł  się w nietypowym miejscu o nazwie   Wokark.   Gdy był  w nowym miejscu , bohater odznaczał się odwagą – nie bał się Pajęczaków oraz zdecydował się pójść do Nienazwanego. Bartek odczuwał czasem gniew oraz smutek, lecz tego nie pokazywał .Osoby które spotkał czyli Allianów  nie mogły się nawet zbuntować ponieważ Nienazwany odebrał im wszystkie złe uczucia. Chłopiec charakteryzował się dobrocią, ponieważ pomógł mieszkańcom wygrać z Pajęczakami . Bartek był mądry więc zbudował sieć z drutów przeciw Pajęczakom.

Dla Bartka najważniejsza jest rodzina. Podczas wyprawy do Wokarku, spotyka swoją rodzinę i poznaję swoją siostrę  Aloj oraz pieska, który się wabił Roza. Na początku nie był pewny czy była to jego rodzina ale cieszył się że ich spotkał. Jego rodzina była bardzo szczęśliwa że odnaleźli Bartka. Allianie lubili chłopca oraz dziękowali mu za pomoc jaką uczynił.

Moim zdaniem, Bartek był bardzo dobrym i odważnym chłopcem. Czasem był uparty ale miał prawdziwe uczucia. Cieszę się że odnalazł swoją rodzinę i będzie szczęśliwy.