Artur- główny bohater "Tanga", 25 -letni student medycyny i dwóch innych kierunków. Bohater jest krytyczny wobec swojej rodziny. Przeszkadza mu brak zasad i chaos w domu, usiłuje przywrócić konserwatywne reguły i wtłoczyć innych bohaterów "Tanga" w tradycyjne role. W tym celu chce wziąć staroświecki ślub z Alą, umiera uderzony przez Edka.

Stomil- ojciec Artura, postępowy artysta, eksperymentator, ubiera się nonszalancko, nieporadny, nie orientuje się do końca, co dzieje się w jego domu. Bohater wie o zdradzie żony, ale nie widzi powodu, aby na to zareagować.

 Eleonora- matka głównego bohatera "Tanga", kobieta wyzwolona, w sile wieku, atrakcyjna. Bohaterka jest nieco znudzona życiem, z nostalgią wspomina czasy, kiedy wraz z mężem Stomilem "rozbijali tradycję". Zdradza męża z Edkiem, który ją fascynuje swoją naturalnością, prostotą i pierwotną siłą.

Eugenia- najstarsza z bohaterów "Tanga", babcia Artura, matka Eleonory, jej zachowanie i sposób noszenia się wskazuje raczej na nastolatkę niż seniorkę rodu, całymi dniami oddaje się grze w karty. Do porządku bohaterka przywoływana jest przez wnuka, Artura, który każe jej leżeć na katafalku, pod koniec dramatu umiera.

Eugeniusz- wujek głównego bohatera "Tanga", na pierwszy rzut oka elegancki starszy człowiek, ale nosi krótkie spodenki do fraka. Eugeniusz ulega wpływom innych bohaterów "Tanga" - na prośbę babci gra w karty, Arturowi pomaga przywracać zasady, na końcu staje po stronie Edka.

Ala- osiemnastoletnia ładna kuzynka Artura, uciekła ze swojego rodzinnego domu. Naiwna i ulegająca nowościom. Świadoma własnej atrakcyjności, kusi Artura. Zgadza się zostać jego żoną, ale wzorem Eleonory zdradza go z Edkiem, co jest przyczyną śmierci Artura.

Edek- jedyny z bohaterów "Tanga" nienależący do rodziny, jego status w domu Artura jest niejasny, czuje się w nim swobodnie Jest kochankiem Eleonory. Niewykształcony prostak, niechlujny, ale w pewien sposób fascynuje innych bohaterów "Tanga" (oprócz Artura). Kieruje się siłą, która pomaga mu przejąć władzę w domu Artura.