Zdalne lekcje - streszczenia, opracowania, testy i zestawy fiszek

Od poniedziałku (27.10) uczniowie klas podstawowych IV-VIII wrócili do nauki w systemie zdalnym. Zmiana jest spowodowana wzrostem zakażeń koronawirusa w Polsce. Licealiści, młodzież w technikach i studenci już wcześniej przeszli na ten tryb zdobywania wiedzy. W związku z tymi zmianami redakcja serwisu Opracowania.pl przegląda zalecenia tematów, dostępnych na stronach rządowych i publikuje dopasowane do nich opracowania, streszczenia, testy i zestawy fiszek. 

W sekcji artykułów na stronie Opracowania.pl znajdziecie podzielone na klasy zbiory zdalnych lekcji proponowanych przez MEN (kliknij tutaj, żeby do nich przejść!) i linki odsyłające do zwięzłych opracowań tematów przerabianych w szkole. W czasie pandemii koronawirusa nauka biologii, chemii, matematyki czy języka polskiego może wydawać wam się trudniejsza, szczególnie w zdalniej formie, gdzie nie można dopytać nauczyciela lub poprosić o pomoc kolegę.

Dlatego warto robić sobie powtórki - przeczytać opracowanie, pouczyć się zestawu fiszek i sprawdzić w teście, jak dobrze opanowaliście wiedzę. Dodatkowo w dziale "Matematyka" oprócz wytłumaczenia danego zagadnienia, znajdziecie przykładowe zadania rozwiązane krok po kroku. Możecie więc od razu podejść do ćwiczeń i sprawdzić się w danym temacie. 

Najnowsze opracowania zdalnych lekcji:

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 4 - październik

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 5 - październik

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 6 - październik

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 7 - październik

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 8 - październik

Zdalne lekcje - liceum (nowa podstawa) - kl. 1 - październik

Zdalne lekcje - liceum (nowa podstawa) - kl. 2 - październik

Zdalne lekcje - liceum (stara podstawa) - kl. 2 - październik

Zdalne lekcje - liceum (stara podstawa) - kl. 3 - październik

Trzy kroki i opanujesz materiał

Tematy w serwisie Opracowania.pl opierają się o system trzech kroków, który pozwala na szybszą i trwalszą naukę.

Krok 1: Przyswójcie wiedzę. Opracowanie to zwięzłe przedstawienie tematu, podkreślone najważniejsze wydarzenia i postacie. Często zilustrowane praktycznymi mapami, wykresami czy tabelami. W opracowaniach znajdziesz też wytłumaczenie zadań matematycznych i obliczenia krok po kroku - korepetycje staną się zbędne!

Krok 2: Utrwalcie wiadomości. Fiszki — to sprawdzony i lubiany sposób na utrwalenie wiadomości z opracowania. Możecie skorzystać z gotowych fiszek przygotowanych przez redakcję i uczyć się sami lub ze znajomymi! Oznaczcie wszystkie pytania jako “umiem” i przejdźcie do następnego etapu. To za mało? Możecie stworzyć w serwisie Opracowania.pl własny, pasujący do tematu zestaw i uczyć się z niego w aplikacji Omnibus (kliknij tutaj, żeby pobrać darmową aplikację na telefon ze sklepu Google Play) — to bardzo proste, szczególnie, że logujecie się tym samym kontem w serwisie i w aplikacji, dodatkowo macie tam zapisane swoje postępy!

Krok 3: Sprawdźcie się. Testy wiedzy w quizowej formule pozwolą wam szybko sprawdzić przyswojone wiadomości. Opierają się na tych samych pytaniach, które utrwaliście ucząc się fiszek. Możecie też stworzyć test z własnymi pytaniami. Czy uda wam się osiągnąć 100%?

1600350778-20200904-infografika-1
/ Omnibus / Interia.pl