Jak oszczędzamy, kupując przez Internet?

Z uwagi na pandemię zaczęliśmy znacznie częściej kupować przez Internet. Jednak czy to się opłaca? Z pewnością jeśli chodzi o usługi takie jak jedzenie z dowozem, zakup ubrań, butów, urządzeń AGD czy nawet zakupy spożywcze, poprzez strony internetowe możemy łatwiej i szybciej przejrzeć asortyment, wybrać produkty i dokonać płatności. Jednak przede wszystkim zakupy online pozwalają nam na skorzystanie z promocji i kodów rabatowych, których często nie ma w sklepach stacjonarnych.

Jak działają kody promocyjne?

Kody promocyjne są ważne przez czas określony przez dany sklep internetowy i mogą aktywować zniżki procentowe, opcję darmowej dostawy czy naliczenie punktów lojalnościowych. Żeby aktywować kod rabatowy, najpierw normalnie dokonujemy zakupów, a podczas uzupełniania danych do płatności wpisujemy kod w odpowiednie okienko, oznaczone na przykład "kod promocyjny", "kod bonusowy" czy "kod rabatowy". Zniżka naliczy się automatycznie, a my możemy spokojnie dokonać płatności.

Skąd brać kody rabatowe?

Kody rabatowe, podobnie jak inne oferty promocyjne, często można dostawać drogą mailingową po zapisaniu się do newslettera danego sklepu. Jednak jeśli interesuje nas nie tyle konkretny sklep internetowy, ile baza promocji dostępnych w różnych sklepach, warto skorzystać z portalu Rabatio. Portal ten w przejrzysty i prosty sposób pozwala na znalezienie i skorzystanie z kodów promocyjnych, zniżek i wyprzedaży w setkach różnych sklepów. Wystarczy pobrać wybrany kod rabatowy, sprawdzić, jak długo jest ważny, i wykorzystać go przy zakupach. Warto pamiętać, że kody są darmowe, dlatego portale takie jak Rabatio również oferują je nieodpłatnie.

Artykuł sponsorowany